• امروز یک شنبه بیست و هشتم شهریور 1400 

اخبار سازمان اوقاف

باند کلاهبرداری و جعل اسناد اوقافی در کرمان متلاشی شد

باند کلاهبرداری و جعل اسناد اوقافی در کرمان متلاشی شد

چهار نفر از اعضای یک باند کلاهبرداری و جعل اسناد رسمی و اوراق اداره اوقاف که بصورت شبکه ای اقدام به زمین خواری به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال در شهر کرمان کرده بودند، دستگیر شدند

 سه شنبه 29 تیر 1400   172  0      

باند کلاهبرداری و جعل اسناد اوقافی در کرمان متلاشی شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان به نقل از  پایگاه خبری پلیس:  رئیس‌پلیس آگاهی استان کرمان گفت: چهار نفر از اعضای یک باند کلاهبرداری و جعل اسناد رسمی و اوراق اداره اوقاف که بصورت شبکه ای اقدام به زمین خواری به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال در شهر کرمان کرده بودند، دستگیر شدند.
   سرهنگ یدالله حسن‌پور اظهارداشت: در پی اخبار منابع اطلاعاتی مبنی بر فعالیت یک شبکه منسجم و سازمان یافته جعل، کلاهبرداری و فروش اراضی وقفی و دولتی از این طریق، بررسی و کشف آن در دستور کار کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان با انجام اقدامات فنی و تعقیب و مراقبت های شبانه روزی سر شبکه این باند را که فردی سابقه دار بود شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه در شهر کرمان هنگام جعل یک سری از بنچاق های اراضی دولتی دستگیر کردند.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان با اشاره به دستگیری سه نفر دیگر از اعضای این باند بیان کرد: ۲ نفر از این متهمان مادر و پسر بودند که هنگام کلاهبرداری و معامله بخشی از اراضی دولتی و وقفی با اسناد مجعول در شهر کرمان دستگیر شدند.
سرهنگ حسن پور تصریح کرد: در تحقیقات ماموران ۳۰ فقره جعل اسناد رسمی و اوراق اداره اوقاف به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال کشف شد و تحقیقات در خصوص سایر جرائم آنان و شناسایی افراد مرتبط با این پرونده و مالبختگان ادامه دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار

اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کرمان

کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد
copyright © 2021 powered by www.oghaf.ir
آخرین به روز رسانی شنبه 20 شهریور 1400