• امروز چهارشنبه پنجم آذر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت238 سند تک برگ از ابتدای سال به نام اوقاف در استان کرمان

ثبت238 سند تک برگ از ابتدای سال به نام اوقاف در استان کرمان

معاون ثبتی و حقوقی اداره کل اوقاف استان کرمان گفت: از ابتدای سال در استان کرمان 238 سند تک برگ به نام اوقاف صادر شده است.

 یک شنبه 2 آذر 1399   18  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، علی مهر آسا معاون ثبتی و حقوقی اوقاف استان کرمان با اشاره به اقدامات این معاونت در حوزه تثبیت املاک و اراضی وقفی استان ، افزود: با تعاملات و اقدامات انجام شده با اداره کل ثبت اسناد از ابتدای امسال تا کنون 238 مورد از موقوفات استان، به ارزش بیش از200میلیارد تومان و به مساحت بالای 200هکتار سند دار شده اند.
وی با بیان این که تبدیل اسناد دفترچه ای به تک برگ از مهم ترین فعالیت های این معاونت شمرده می شود، افزود: بر اساس عملکرد برنامه های این معاونت به منظور تثبیت اراضی موقوفات تا پایان سال بیش از ۱۰۰۰سند مالکیت برای موقوفات استان سند دار و به صورت تک برگ صادر می شود.
مهرآسا خاطرنشان کرد : در حوزه تعیین و تکلیف اراضی موقوفات با اراضی ملی برابر آئینامه اصلاحی ماده واحده قانون ابطال ودستورالعمل مشترک سازمانی با ادارات منابع طبیعی و بنیاد مسکن در سال جاری238سند به صورت تک برگ تبدیل شده است.
وی با اشاره به پراکندگی حوزه اراضی وقف در استان افزود: دراکثر شهرستان ها موقوفاتی داریم که بعضی از آنها مشاع و بعضی شش دانگ وقف می باشند و همین امر می طلبد که مردم از وضعیت ملک خود اطلاعات کافی داشته باشند تا مورد سوء استفاده سود جویان قرار نگیرند
وی در همین راستا تصریح کرد: خریداران ملک برای آگاهی از وضعیت ملک مورد معامله می توانند به ادارات اوقاف مراجعه کرده و از وضعیت وقفی بودن آن اطلاع کسب کنند .
معاون ثبتی و حقوقی اوقاف استان اظهار داشت: اوقاف به عنوان متولی اصلی موقوفات نسبت به حفظ عین مال و افزایش بهره وری موقوفات در راستای عمل امینانه به نیات واقفین خیراندیش تلاش می کند .
وی سند دار کردن موقوفات را در جلوگیری از دخل و تصرف های غیرقانونی، حفظ و حراست از آنها و نیز جلوگیری از تعدی به موقوفات بسیار تاثیرگذار خواند.
معاون ثبتی و حقوقی اوقاف استان با تاکید بر صیانت و مراقبت از حقوق موقوفات، در راستای اجرای صحیح نیات واقفان خیر اندیش اضافه کرد: کسانی که برای حفظ، .صیانت و تثبیت موقوفات کمک می‌کنند مصداق بارز محبت به اهل بیت (ع) و قرآن بوده و این مهم‌ترین خدمت به موقوفات است
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار