• امروز جمعه چهارم تیر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

با رویکرد اقتصادی سازمان اوقاف/ رشد500 درصدی وسعت موقوفات کشاورزی بم

با رویکرد اقتصادی سازمان اوقاف/ رشد500 درصدی وسعت موقوفات کشاورزی بم

در راستای توسعه باغات نخیلات میزان ۱۰ هکتار زمین آماده کشت نخیلات و مرکبات و یونجه کاری خواهد شد

 پنج شنبه 19 تیر 1399   54  0      


با رویکرد اقتصادی سازمان اوقاف/ رشد500 درصدی وسعت موقوفات کشاورزی بم
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان در حاشیه بازدید از چاه آب تازه تجهیز شده و اراضی موقوفه بی بی مریم منصوری روستای الله اباد مستوفی شهرستان فهرج که با حضور معاون دادستان شهرستان بم ،مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان شرق استان و جمعی از معتمدین محلی صورت گرفت حجت الاسلام ستوده رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بم گفت: امسال با اقدامات صورت گرفته 40 هکتار به مجموع باغات موقوفه شهرستان بم اضافه خواهد شد.
رییس اداره بم اظهار امیدواری کرد : در فاز یک این پروژه و در راستای توسعه باغات نخیلات میزان ۱۰ هکتار زمین آماده کشت نخیلات و مرکبات و یونجه کاری خواهد شد و در فصل پاییز (مهرماه) کشت صورت می پذیرد.
وی افزود: در این فصل از کاشت قریب ۴۰ هکتار به مجموعه باغات موقوفه اضافه خواهد شد که این افزایش قریب به ۵۰۰ درصد به مجموع موقوفات کشاورزی شهرستان افزوده می شود
ستوده خاطر نشان کرد : به زودی عملیات احیاء(تسطیح ، آماده سازی جهت کشت نخیلات و مرکبات،یونجه کاری ) این موقوفه شروع خواهد شد.
شهرستان بم با موقوفات مستعد سرمایه گزاری و زمینهای حاصلخیز کشاورزی ،این روزها کانون توجه سرمایه گذارن بخش خصوصی و دولتی شده است که انتظار میرود در آینده ای نزدیک شاهد تحولات مهمی در حوزه اقتصادی در منطقه شرق استان و شهرستان بم باشیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار

اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کرمان

کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد
copyright © 2021 powered by www.oghaf.ir
آخرین به روز رسانی دوشنبه 24 خرداد 1400