• امروز سه شنبه بیست و یکم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۳ هزار رقبه از موقوفات استان کرمان امسال سند دار می‌شود

۳ هزار رقبه از موقوفات استان کرمان امسال سند دار می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از سند دار شدن سه هزار رقبه از موقوفات کرمان طی سال جاری خبر داد.

 چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399   24  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان و مدیرکل ثبت اسناد استان کرمان ظهر امروز دیدار کردند.

حجت الاسلام علی جلالی در این دیدار با اشاره به اقدامات اداره کل اوقاف در خصوص سند دار کردن موقوفات استان کرمان اظهارداشت: بر اساس توافقنامه سازمان اوقاف و سازمان ثبت و اسناد کشور سند دار کردن موقوفات یکی از اولویت‌های این دو دستگاه است.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته با تلاش‌های صورت گرفته ۳۷ هزار سند مالکیت صادر شده است.

حجت الاسلام جلالی ادامه داد: در استان کرمان ۷۵ هزار رقبه وجود دارد که از این تعداد ۵۰ هزار توسط اداره کل اوقاف و مابقی توسط متولیان اداره می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان اولویت اوقاف را سند دار کردن 3هزار رقبه دانست و افزود: اولویت اصلی اوقاف سند دار کردن موقوفات در راستای کوتاه کردن دست سود جویان است.

وی از تشکیل کارگروه ویژه ای از اداره کل اوقاف و سازمان ثبت اسناد خبر داد و افزود: ۷۰ موقوفه توسط این کارگروه در سال جاری نقشه برداری و در سامانه کاداستر ثبت می‌شود.

مدیرکل ثبت و اسناد استان کرمان نیز در ادامه این جلسه گفت: تمام تلاش ثبت اسناد در راستای جلوگیری از دست اندازی سود جویان بر موقوفات متمرکز خواهد شد.

علی محمودی افزود: مشخص نبودن حدود برخی موقوفات باعث دست اندازی شده است که پس از ماه مبارک رمضان با پیگیری ویژه به خصوص در شهرستان‌ها سند دار کردن موقوفات تسریع خواهد شد.

وی گفت: تمام تلاش کارکنان ثبت اسناد برمبنای کار کارشناسی انجام می‌شود که حقی از کسی ضایع نشود.


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار