• امروز پنج شنبه بیست و سوم آبان 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اقتصاد وقف؛ از ابزارهای موثر در جریان هجمه‌های اقتصادی

اقتصاد وقف؛ از ابزارهای موثر در جریان هجمه‌های اقتصادی

کرمان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: احیای تفکر اقتصاد وقف یکی از ابزارهای موثر و مهم ما در جریان هجمه های اقتصادی می تواند باشد.

 سه شنبه 14 آبان 1398   6  0      


   به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، دکتر "محمدرضا پورابراهیمی" به مناسبت دهه وقف در گفتگویی  به مسائل روز دنیا پرداخت و گفت: آمریکایی ها تمام تلاش خود را می کنند تا جمهوری اسلامی ایران را از میان بردارند و این موضوع نیز به دلیل آن است که مبانی و تفکری شیعی که به عنوان اساس کار جمهوری اسلامی است روز به روز در دیگر کشورهای اسلامی در حال گسترش بوده و مسائل برجام و غیره در این میان بهانه است .

   وی افزود: ما اکنون در شرایط جنگ تن به تن اقتصادی هستیم و در سال گذشته به صورت رسمی  با اعلام دشمن، شاهد آشوب‌ های خیابانی بودیم، اما مشیت الهی این نبود که جمهوری اسلامی خدشه دار شود .

   پورابراهیمی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران با وجود هجمه های گوناگون از سوی دشمن، با عنایات ائمه اطهار (ع) و امام زمان (عج) مقاوم ایستاده است و در این شرایط سخت، ظرفیتی که می تواند برای خود و حاکمیت و نظام موثر باشد، حوزه وقف و اقتصاد وقف است که متاسفانه کاملا مجهول بوده و اصلا در معادلات و محاسبات قرار ندارد .

   عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موقوفات به عنوان کارکرد اجتماعی گذاشته شده اند و نیات واقف با فعالیت اقتصادی موقوفه برآورده می شود، ابراز کرد: از مواردی که می تواند گره گشا در حوزه اقتصاد و معیشت باشد، اقتصاد وقف است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به مطالبات اوقاف از دولت اشاره کرد و گفت: بخشی از موقوفات اجاره نمی پردازند در حالی که با فعال کردن آنها، اقدامات بزرگی می توان انجام داد .

   پورابراهیمی با تاکید بر اینکه باید وقف را به ظرفیت مهم در اقتصاد تبدیل کرده تا اثر آن را در معیشت مردم شاهد باشیم افزود: می توان حوزه ساختار وقف را جایگزین حوزه ساختار نفت کرد. موضوع وقف در خیلی از کشورهای خارجی و اروپایی هم وجود دارد که در حوزه اقتصادی بزرگترین شرکت ها و درآمدهای اقتصادی را دارند .

   پورابراهیمی اظهار کرد: با تفویض اختیارات، می توانیم در حوزه اقتصاد و تحولات وقف، کرمان را به عنوان پایلوت در کشور معرفی کرده و حوزه اقتصاد وقف را با اصلاح ساختارهای خودش دنبال کنیم .

   نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به اینکه کارهای بزرگی در حوزه وقف در کشور در حال اجراست خاطر نشان کرد: احیای تفکر اقتصاد وقف یکی از ابزارهای موثر و مهم ما در جریان هجمه های اقتصادی می تواند باشد و انتظار داریم معاونت اقتصادی قوی در اوقاف  شکل گرفته که نحوه درآمدزایی را دنبال کند.

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار