• امروز شنبه هفدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

پیاده‌روی جاماندگان اربعین در کرمان برگزار می شود

پیاده‌روی جاماندگان اربعین در کرمان برگزار می شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان کرمان از برگزاری پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی(ع) در کرمان خبر داد.

 پنج شنبه 25 مهر 1398   30  0      

   به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان،حجت‌الاسلام سید رضا فاطمی  رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان کرمان ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی بیان داشت: امام حسین(ع) خون پاکش را در راه خدا به خاک ریخت تا بندگان خدا از جهالت، نادانی، حسرت و گمراهی نجات پیدا کنند.

   وی به سخنی از امام حسن عسکری (ع) اشاره کرد و افزود: ایشان می‌فرمایند «یکی از پنج علامت انسان‌ها مومن به شیعه قرائت زیارت عاشورا است».

   رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان کرمان گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی شاهد پیاده‌روی کنگره عظیم و بزرگ اربعین از همه کشورها به سمت کربلا معلی هستیم زیرا این پیاده‌روی قدرت اسلام را با دنیا نشان می‌دهد.

   فاطمی تصریح کرد: در راستای پیاده روی اربعین حسینی افرادی که از این راه جامانده‌اند در شهرستان‌ها و استان‌های کشور به صورت نمادین به سمت یکی از زیارتگاه‌ها پیاده حرکت می‌کنند تا همراه و همگام با عاشقان حسینی این روز را گرامی بدارند.

   وی یادآور شد: خیل عاشقان حسینی در شهر کرمان نیز مانند شهرهای دیگر با همکاری نهادها، ارگان‌ها، مجموعه‌های فرهنگی و هیئتهای مذهبی در قالب یک حرکت منسجم و منظم  و با هدف از محل شهدای گمنام دانشگاه به سمت امام‌زاده حسین (ع) جوپار در ساعت پنج صبح روز شنبه همزمان با اربعین حرکت می‌کنند.

    فاطمی ابراز داشت: در راستای پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی ضمن هماهنگی با هیئت امنا مجموعه زیارتی امام‌زاده حسین (ع) اقامه نماز ظهر و عصر را در برنامه داریم همچنین در مسیر پذیرایی به نحو احسن از زائران انجام می‌شود.

    وی گفت: ان شاالله با یک حرکت خیلی خوب بتوانیم در سال‌های آینده با همکاری سایر ارگان‌ها در این امر خداپسندانه کارهای بهتری انجام دهیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان کرمان ادامه داد: در بحث اربعین از طرف اوقاف اقداماتی انجام و موکبی در پلیس راه ماهان بر پا شده است.

   وی گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با راهنمایی مدیر کل این اداره ضمن همکاری با بقیه موکب‌ها مبلغ ۲۵ میلیون تومان برای اقدامات بهداشتی و سرویس‌دهی به این موکب اختصاص داده است.

    فاطمی گفت: تعداد ۲۰ هزار آب معدنی، سه تن برنج و ۴۰۰ کیلوگرم گوشت گرم مرغ به موکب ماهان فرستاده شده همچنین در روز اربعین هشت هزار و ۵۰۰ وعده غذا در این موکب طبخ خواهد شد ضمن این که ۱۰ هزار آب معدنی نیز به موکب بم توسط اوقاف ارسال شده است.

   وی یادآور شد: مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به موکب مرز میرجاوه برای پوشش امورات اختصاص یافته تا زوار پاکستانی و افغانستانی که از این مرز برای زیارت اربعین عبور می‌کنند بتوانند از خدمات آن استفاده کنند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار