• امروز سه شنبه هفدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت هزار نیت در موقوفات استان کرمان/لزوم ثبت موقوفات جدید  با هدف حفاظت از عرصه های منابع طبیعی

ثبت هزار نیت در موقوفات استان کرمان/لزوم ثبت موقوفات جدید با هدف حفاظت از عرصه های منابع طبیعی

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کرمان با بیان اینکه بیش از هزار نیت در موقوفات استان کرمان ثبت است، تصریح کرد: بیشتر نیات موقوفات این استان با موضوع مجالس عزاداری وقف است.

 چهارشنبه 24 مهر 1398   105  0      


   به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، در راستای اجرای تفاهم نامه بین سازمانی اداره کل اوقاف با اداره منابع طبیعی در خصوص رفع مشکلات و تعیین و تکلیف اراضی وقفی در حوزه اراضی ملی، مهندس رجبی زاده مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری  استان با حجت الاسلام جلالی مدیر کل اوقاف  دیدار و گفتگو کرد.

   حجت الاسلام جلالی در این دیدار ضمن تسلیت اربعین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: سازمان اوقاف از لحاظ شرعی و قانونی حفاظت ازاراضی و املاک وقف را برعهده دارد.

  وی با بیان اینکه بیش از هزار نیت در موقوفات کرمان ثبت است، تصریح کرد: بیش از 75 درصد اراضی موقوفات استان مربوط به موقوفات غیرمتصرفی می باشد که اوقاف کار نظارت بر عملکرد متولیان و اجرای نیت واقف را برعهده دارد.

    حجت الاسلام جلالی با تاکید بر اینکه بیشتر نیات موقوفات استان مرتبط با برنامه ها و مجالس عزاداری است، گفت:  رویکردجدید سازمان اوقاف ترویج وقف مرتبط با نیازهای روز جامعه و ایجاد طرح های اقتصادی و دانش بنیان با استفاده از ظرفیت موقوفات در کشور است.

    مدیر کل اوقاف استان افزود: در زمینه تبلیغ و ترویج وقف نیاز به فرهنگ سازی داریم وفقط اوقاف به تنهایی نمی تواند متولی این مهم باشد بلکه تمام نهادها و دستگاه های فرهنگی باید نسبت به ترویج آثار و برکات این سنت حسنه  درآگاهی جامعه تلاش نمایند.

    مهندس رجبی زاده، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری  استان در این دیدار ضمن تبریک مدیریت حجت الاسلام جلالی در بدنه اداره کل اوقاف ،فعالیت کارگروه سازمانی دو نهاد در  تعیین و تکلیف مشکل  اراضی موقوفات استان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به اهمیت موضوع وقف، از لحاظ فقهی و حقوقی پرداخت سهم وقف دینی بر گردن همه اشخاص و نهادهایی است که از منافع آن استفاده می کنند .

 وی افزود: بحران های زیست محیطی یکی از معظلات جامعه جهانی بخصوص کشور ما می باشد که متاسفانه از لحاظ جایگاه امنیت زیستی و  حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و آبی  جایگاه خوبی نداریم و تا کنون اقدام قابل توجهی  در این زمینه انجام نشده است.

   مهندس رجبی زاده گفت: یکی از  مواردی که می تواند در بحث حفاظت از انفال و اراضی ملی و طبیعی کمک شایانی نماید ،نقش وقف می باشد و می توان با فرهنگ سازی و ترویج نگاه خیران  مسیر  وقف را به سمت مشکلات موجود در  عرصه های منابع طبیعی و ملی کشور سوق داد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار