• امروز سه شنبه بیست و چهارم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

پیش بینی حضور ۱۰۰ هزار زائر پاکستانی در مواکب اوقاف در کرمان

پیش بینی حضور ۱۰۰ هزار زائر پاکستانی در مواکب اوقاف در کرمان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت: پیش بینی می شود تا اربعین حسینی بیش از یکصد هزار زائر پاکستانی از خدمات مواکب اوقاف استفاده کنند.

 چهارشنبه 17 مهر 1398   73  0      


   به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، حجت الاسلام علی جلالی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان دربازدید از موکب مستقر در ورودی شهر ماهان اظهارداشت: در راستای پذیرایی اززائران خارجی بخصوص زائران پاکستانی که از مسیر عبوری استان عازم کشور عراق می شوند، این اداره چهار موکب را در محور های ورودی شهرهای بم ،ماهان، باغین و سیرجان مستقر کرده است .
     وی افزود: تا کنون از محل نیات موقوفات استان، بیش از 40 هزار بطری آب معدنی، بیش از 4 تن برنج ، 350 کیلو گوشت مرغ با اعتبار یک میلیاردو 200 میلیون ریال به منظور پخت وعده غذای گرم در بین این مواکب توزیع شده که با توجه به نزدیک شدن به اربعین و افزایش ورودی زائران این خدمات نیز افزایش خواهد یافت .

   حجت الاسلام جلالی با اشاره به اینکه امسال درراستای خدمات اسکان، پذیرایی و اطعام زائران ، آمارتعداد کاروانهای داخلی وخارجی ورودی به استان درلحظه به مسئولان مواکب ارائه می شود،گفت: علاوه بر زائران خارجی زائران مناطق جنوبی استان و سیستان و بلوچستان با هماهنگی های انجام شده نیز می توانند از این خدمات بهره مند شوند .
   
وی افزود:  روزانه بیش از چهار هزار وعده غذای گرم در موکب ماهان برای زائران داخلی وخارجی پخت می شود، که پیش بینی می شود تا اربعین حسینی بیش از یکصد هزار  زائرپاکستانی از خدمات این موکب استفاده کنند .

    مدیر کل اوقاف استان با بیان اینکه تمام سعی ما این است بهترین خدمات میزبانی با فراهم آوردن امکانات رفاهی و پذیرایی را برای زائران امام حسین (ع) ارائه دهیم ،تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه از دستگاه‌های عضو ستاد مرکزی اربعین کشور است که با توجه به ارتباط موضوعی و اجرای نیات مرتبط وقف  با این ایام می‌تواند نقش به سزایی در تقویت پدیده اربعین داشته باشد.

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار