• امروز جمعه بیست و هفنم دی 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نشست هم اندیشی مدیران دستگاه های هم خانواده وزارت ارشاد در کرمان برگزارشد

نشست هم اندیشی مدیران دستگاه های هم خانواده وزارت ارشاد در کرمان برگزارشد

نشست هم انديشي مديران دستگاه هاي هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در كرمان به ميزباني اداره کل اوقاف برگزار شد.

 شنبه 13 مهر 1398   42  0      


    به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه ی استان کرمان، نشست  هم انديشي مديران دستگاه هاي هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي صبح امروزشنبه( 13 مهر ماه)   با حضور مدیران کل ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال و جنوب استان کرمان، اداره اوقاف و امور خیریه، اداره کل کتابخانه های عمومی استان و مدیر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان و خبرگزاری جمهوری اسلامی  به میزبانی اداره کل اوقاف برگزارشد.

   حجت الاسلام علی جلالی مدیر کل اوقاف استان در این نشست با اشاره به  ظرفیت بالای برنامه های فرهنگی اوقاف گفت: اجرای کار فرهنگی این نهاد در مناسبهای مختلف ملی و مذهبی  بر اساس  عمل امینانه به نیات واقفین خیراندیش است، اما  با توجه به کثرت موقوفات استان در حوزه مسائل فرهنگی و قرآنی موقوفه  قابل توجه و در آمد زایی نداریم.

   وی به رویکرد جدید سازمان اوقاف در  احیاء ،توسعه و سرمایه گذاری موقوفات پرداخت و تصریح کرد: درحوزه برنامه های فرهنگی این اداره  آماده هر گونه همکاری و تعامل  با نهاد ها و دستگاه های اجرایی است.

     محمد رضاعلیزاده مدیر کل ارشاد شمال استان در این مراسم با اشاره به رسالت و وظیفه مشترک دستگاه های هم خانواده وزارت ارشاد گفت: دستگاه های فرهنگی به منظور  هم افزایی وهمکاری بیشتر  باید تعامل وارتباط مستمری با یکدیگر داشته باشند.

  وی افزود: ارشاد همواره بااداره اوقاف برنامه های تعاملی سازنده ای را اجرا می کند که در همین راستا سال گذشته گردهمایی خانواده بزرگ وزارت فرهنگ و ارشادبا هدف تجلیل ازکارکنان ایثارگر این خانواده  برگزارشد.

    حسین اسحاقی  مدیر کل ارشاد اسلامی جنوب کرمان در این نشست بر لزوم اطلاع رسانی و تبلیغ از سنت حسنه وقف در جامعه تاکید کرد و اظهارداشت: متاسفانه در جنوب کرمان  عملکرد تبلیغ و ترویج این سنت حسنه ضیعف است .

   وی تعامل سازمان بین دستگاهی در اشاعه فرهنگ غنی وقف را یکی از مزیت های همکاری بین دستگاهی بین ارشاد و اوقاف ذکر کرد و گفت: اگاهی دادن به خیرین و واقفین خیراندیش در ثبت وقف با نیت های روز جامعه  با توجه به ظرفیتهای موجود می توان مسیر وقف را در شهرستانهای جنوبی هموار کرد.

  احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست با بیان اینکه وقف می تواند خدمت رسان در همه حوزه های فرهنگی باشد افزود: نیکوترین کار در جامعه امروز برای واقفین  خصوصادر مناطق محروم ساخت کتابخانه می تواند باشد.

   وی گفت: با توجه به کمبودهای موجود سخت افزاری و نرم افزاری در کتابخانه ها می توان از نگاه و توجه واقفان خیراندیش به رفع موانع موجود  بهره گرفت .

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار