• امروز شنبه سوم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

80 امامزاده استان کرمان میزبان عزادارن در تاسوعا و عاشورا/اقامه نماز ظهر عاشورا در امامزادگان

80 امامزاده استان کرمان میزبان عزادارن در تاسوعا و عاشورا/اقامه نماز ظهر عاشورا در امامزادگان

مدیر کل اقاف و امور خیریه استان کرمان از برگزاری مراسم عزاداری روز تاسوعا و عاشورای حسینی در جوار 80 امامزاده و بقعه متبرکه درسراسر استان کرمان خبر داد.

 یک شنبه 17 شهریور 1398   57  0      

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان ، حجت الاسلام علی جلالی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اظهار داشت: برنامه های اداره کل اوقاف و امور خیریه با عنوان "سوگواره بصیرت عاشورایی" در دهه اول  محرم درامامزادگان  سراسر استان کرمان در حال برگزاریست.

 وی افزود: در راستای اقدامات تبلیغی فرهنگ وقف و استفاده از سخنرانان برجسته کشوری، محرم امسال بیش از یکصد   روحانی بومی و غیر بومی  به اماکن متبرکه سراسر استان  اعزام شدند.

    حجت الاسلام جلالی درخصوص برنامه‌های طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در دهه اول محرم گفت: برگزاری تجمع عظیم لبیک یا حسین (ع) در روز دوم ماه محرم، اجرای مراسم شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه محرم، اجرای مراسم احلی‌من‌العسل در روز هفتم  از جمله برنامه های اجراشده در قالب  این سوگواره  درامامزادگان استان بود.

   وی به بخش مهم برنامه های عزاداری در روز تاسوعا و عاشورا  اشاره کرد وافزود: مراسم عزاداری مردم عزادار و هیئات عزاداری در روز تاسوعا و عاشورا  امسال نیز با محوریت 80 امامزاده و بقعه متبرکه در سراسر استان برگزار می شود.

 حجت الاسلام جلالی با بیان اینکه یکی از اهداف قیام عاشورا اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر است، تصریح کرد : برپایی نماز ظهر و عصر   عاشورا در بقاع متبرکه   مهمترین عملکرد و خروجی برنامه های اوقاف در بقاع متبرکه می باشد.

  حجت الاسلام جلالی به موضوع برنامه های روضه خوانی از حوزه موقوفات پرداخت و گفت: بخش قابل توجهی از موقوفات این اداره مربوط به محرم است که باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد و اداره اوقاف به دنبال جهت دهی روضه خوانی ها و اطعام ها در ماه محرم و صفر است که جهت دهی به آنها و ارتقا سطح دینی مردم از اهمیت خاصی برخوردار است . 

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر