• امروز شنبه سوم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حمایت ایرانیان مقیم آمریکا از کودکان پرورشگاه دیلمقانی کرمان/کمک  4 میلیاردی خیرین برای  کودکان بی سرپرست

حمایت ایرانیان مقیم آمریکا از کودکان پرورشگاه دیلمقانی کرمان/کمک 4 میلیاردی خیرین برای کودکان بی سرپرست

مدیر پرورشگاه دیلمقانی کرمان گفت: در سال گذشته با حمایت های خیرین نیکوکار و ایرانیان مقیم آمریکا ، بیش از 4 میلیارد ریال کمک نقدی به کودکان پرورش یافته در کانون دیلمقانی اختصاص یافت

 شنبه 16 شهریور 1398   89  0      


   به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان ،منیرالدین شریعت زاده مدیر مجتمع پرورشگاه موقوفه دیلمقانی کرمان صبح امروز(16 شهریور ماه)  در جریان بازدید حجت الاسلام جلالی مدیر کل اوقاف کرمان از این مجموعه در گزارشی از  برنامه های این مجموعه اظهار داشت: 65 کودک و محصل  دانش آموز دختر و پسر یتیم و بی سرپرست در کانون دیلمقانی در حال زندگی و تحصیل هستند .

   وی بااشاره به اینکه تعلیم و تربیت  دانش آموزان جهت آمادگی و ورود به اجتماع  مهمترین هدف برنامه های  این مرکز می باشد، به  اقدامات برنامه های  ارائه شده مجتمع پرداخت و گفت: از ابتدای امسال تمامی محصلین توسط  اساتیدو دانشجویان دانشگاه شهید باهنر باهنر در حوزهای مختلف فرهنگی و ورزشی  استعداد یابی ومورد سنجش قرار گرفتند.

    شریعت زاده ادامه داد:  در امور خارج از وقت مدرسه دانش آموزان در کلاسهای قرآنی و تقویتی تحصیلی ، آموزش تحصیلی و روانشاسی توسط مربیان قرآنی و مشاوران روانشناس شرکت و مورد ارزیابی قرار می گیرند.

    وی  با اشاره به اینکه تمامی دانش آموزان  این مجتمع تحت  حمایت های  مادی و معنوی قرار دارند، گفت: هر ساله از محل کمک های اهدائی به این مجموعه کمک های مالی و سبد غذایی در اختیار خانواده این دانش آموزان  که از اقشار نیازمند می باشند،اختصاص می بابد.

  شریعت زاده با بیان اینکه مخارج هزینه زندگی و تحصیل مددجویان و هزینه های این مجموعه  از محل در آمد موقوفات مجتمع تامین می شود که درهمین راستا بخشی از هزینه ها نیز توسط کمک های خیرین تامین می شود.

   مدیر پرورشگاه دیلمقانی کرمان گفت:  در سال گذشته با حمایت های خیرین نیکوکار و ایرانیان مقیم آمریکا ، بیش از 4 میلیارد ریال کمک نقدی به کودکان پرورش یافته در کانون دیلمقانی اختصاص یافت .

    گفتنی است: مرحوم احمد یزدانپناه معروف به دیلمقانی از واقفین بزرگ استان است که در سال ۱۳۲۳ در جاده زرند به قتل رسید،

   وی مجتمع فرهنگی و تربیتی دیلمقانی را واقع در خیابان شهدا برای نگهداری از کودکان یتیم و بی سرپرست وقف کرد، که منشأ آثار بسیار مثبتی در جامعه شده است و هم اکنون کودکان بی سرپرست اعم از دختر و پسر در این مجتمع نگه داری می شوند که همه هزینه های جاری از قیبل غذا پوشاک و ... از این مکان تأمین می شود .

 

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر