• امروز شنبه سوم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

کرمان پتانسیل تبدیل شدن به قطب کشاورزی موقوفه کشور را دارد

کرمان پتانسیل تبدیل شدن به قطب کشاورزی موقوفه کشور را دارد

رییس سازمان اوقاف با اشاره به اینکه زمینه توسعه اراضی کشاورزی و باغی موقوفه در استان کرمان فراهم است، تصریح کرد: با رفع مشکل زیر ساختی، کرمان پتانسیل تبدیل شدن به یکی از قطب های کشاورزی موقوفه کشور را دارد.

 پنج شنبه 14 شهریور 1398   159  0      

     به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف  و امور خیریه استان کرمان، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در حاشیه بازدید از باغات پسته موقوفات کرمان گفت :درحوزه اراضی کشاورزی استان تا کنون اقدامات زیادی نسبت به توسعه موقوفات شده و نیازمند سرعت و شتاب بیشتر در روند احیای این اراضی از لحاظ کمی و کیفی هستیم.
    وی با بیان اینکه  امکان توسعه اراضی کشاورزی  باغی موقوفه کرمان با توجه به پتانسیل های موجود در این استان فراهم است،افزود: می توان با اجرای طرح های سرمایه گذاری نظیر اجرای گلخانه ای ، طرح های زراعی ،دامپروری ،تولید بذر علاوه بر ارز آوری و اشتغالزایی لازم  این استان را به عنوان یکی از قطب های کشاورزی موقوفه کشوردر حوزه طرح های دانش بنیان معرفی کرد.
   رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بر انجام فعالیت های اقتصادی و حمایت از ایده های این حوزه تاکید کرد و افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه از هر طرح قابل توجیه، حمایت می کند
   وی با اشاره به اینکه باید وقف را در جهت علم و توسعه سرمایه هدایت دهیم، گفت: یکی از این مشوق ها در حوزه مصارف دانش بنیان و کارکردهای تحقیقاتی است و خوشبختانه سازمان اوقاف تا کنون اقدامات خطیری را در حوزه مسائل دانش بنیان در کشور اجرا کرده که در آخرین اقدام تولید موتور سیکلت های برقی می باشد.
      حجت الاسلام خاموشی تصریح کرد: وظیفه ما در برابر موقوفات ،حفظ اراضی وقف می باشد،که علاوه بر این باید در جهت توسعه و عمران موقوفات نیز تلاش کنیم.
   وی افزود: برای حفظ موقوفات به مباشر امین نیاز داریم تا موقوفات توسعه یابند زیرا رابطه بین امین و موقوفات باعث مدیریت جریان وقف در کشور می شود.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر