• امروز سه شنبه نوزدهم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سرلوحه نامه اعمال انسان های مؤمن در قیامت ،ولایت و محبت امام علی (ع) است

سرلوحه نامه اعمال انسان های مؤمن در قیامت ،ولایت و محبت امام علی (ع) است

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه سازمان اوقاف گفت: اگر کسی بنده خدا شد خداوند زمین و زمان را با او هماهنگ می کند؛ امام(ره)که فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی کند برای اینکه پشتش به خدا بود همانگونه که امروز مقام معظم رهبری با این صلابت و استواری در برابر همه دشمنان ایستادند.

 سه شنبه 22 مرداد 1398   38  0      

 

    به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، حجت الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان  اوقاف و امور خیریه، شامگاه گذشته ( ۲۱ مرداد) در مراسم بزرگداشت امامزادگان  ابناء  موسی بن جعفر(علیه السلام ) جوپار در سخنانی با اشاره به آغاز دهه امامت و ولایت با استفاده از احادیثی از رسول اکرم صلی الله علیه و آله تصریح کرد: سرلوحه نامه اعمال انسان های مؤمن در قیامت ولایت و محبت امام علی علیه السلام است.

   وی عید قربان را عید بندگی، بازگشت به خویشتن، دل بریدن از غیرخدا و عید خداشناسی توصیف و بیان کرد: آیا اگر بگوئیم همه کاره عالم خدا است، باید تعجب کرد؟

   حجت الاسلام عادل مفهوم عباراتی چون لااله الاالله، لاحول ولاقوه الابالله، ایاک نعبد و ایاک نستعین را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه اینها یعنی هیچ قدرت و اراده ای جزء خدا نیست؛ افزود: آیا وقتی از توحید به عنوان اولین اصل از اصول دین یاد می کنیم نباید نسبت به آن التزام عملی داشته باشیم؟

 وی  با اشاره به آیه اکمال دین تصریح کرد: بالاترین نعمت و تمام نعمت ولایت حضرت علی علیه السلام است و ایمان واقعی آن است همراه توحید، ولایت باشد .

   حجت الاسلام عادل افزود: به فرموده امام علی علیه السلام منظور از خبر بزرگ در سوره نبأ، ولایت اهل بیت است که مردم در آن به اختلاف رسیدند همانگونه که رسول اکرم فرمود امت من 73 فرقه می شود که تنها یک   فرقه آن اهل نجات است و آن فرقه ای است که به اهل بیت علیه السلام متوسل می شود .

  معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: اگر کسی بنده خدا شد خداوند زمین و زمان را با او هماهنگ می کند؛ امام(ره)که فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی کند برای اینکه پشتش به خدا بود همانگونه که امروز مقام معظم رهبری با این صلابت و استواری در برابر همه دشمنان ایستادند .

وی افزود: در عید قربان درس استکبارستیزی راباید  از حضرت ابراهیم (علیه السلام ) بیاموزیم زیرا این عید، عید استکبارستیزی و ظلم ستیزی است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر