• امروز شنبه دوم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اولین محصول سرمایه گذاری موقوفه ساوند کوهبنان وارد بازار می شود

اولین محصول سرمایه گذاری موقوفه ساوند کوهبنان وارد بازار می شود

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کوهبنان گفت: اولین محصول حاصل از سرمایه گذاری در اراضی روستای موقوفه ساوند این شهرستان طی یک ماه آینده وارد بازار می شود.

 پنج شنبه 23 خرداد 1398   60  0      


   به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف  و امور خیریه استان کرمان، حسن جعفری سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کوهبنان در دیدار مسئول روابط عمومی و معاون بهره برداری اوقاف استان با معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری کوهبنان اظهار داشت: روستای ساوند یک موقوفه شش دانگ وقف با کاربری کشاورزی و زراعی می باشدکه  درآمد حاصل شده ازسرمایه گذاری  اراضی موقوفه طبق نیت واقف  اختصاص به افراد بی بضاعت و نیازمند شهرستان دارد.

    وی  با اشاره به فراهم شدن زمینه سرمایه گذاری دراین روستای تصریح کرد: در راستای کشت محصولات زراعی سال گذشته یک تن عدس سیاه در سطح اراضی قابل  کشت موقوفه کاشت شد  و در ادامه پروژه های سرمایه گذاریی نیزبیش از  ۳هزارو ۷۰۰  قطعه ماهی قزل آلا  در استخرهای پرورش ماهی رها سازی شد که طی یک ماه آینده  این محصول آماده عرضه به بازار می باشد.

سرپرست اوقاف کوهبنان گفت  در راستای توسعه طرح های اقتصادی ۲۰۰ قطعه ماهی کپور به صورت آزمایشی در استخرهای پرورش ماهی رها سازی شده و همچنین مجوز پرورش مزرعه بوقلون را دراراضی موقوفه در دست اقدام داریم .

 وی ادامه داد:تا کنون بیش از ۳ هزار اصله نهال میوه در اراضی کشاورزی موقوفه کاشت شده و همچنین بیش از یک هکتار از اراضی تسطیح و آماده جهت کشت محصول زعفران می باشد.

   جعفری یکی از مهمترین سیاست های این اداره را استفاده از ظرفیت موجود موقوفه در تولید اشتغال ذکر کردو گفت: نبود شبکه برق و نیروی کار دو مشکل عمده وموانع تاثیر گذار در ایجاد طرح های سرمایه گذاری می باشند.

  وی با اشاره به اینکه ایجاد طرح های اقتصادی زمینه ایجاد شغل و فضای کسب و کار را به همراه دارد تصریح کرد: با توزیع شبکه برق در مرحله اولیه طرح های اقتصادی می توان زمینه اشتغالزایی لازم برای 50 نفر به صورت  مستقیم را در  مجموعه  ساوند فراهم  آورد.

 

.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار