• امروز شنبه دوم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اجرای طرح برق رسانی به روستای موقوفه ساوند کوهبنان

اجرای طرح برق رسانی به روستای موقوفه ساوند کوهبنان

در راستای اجرای پروژهای سرمایه گذاری در روستای موقوفه ساوند کوهبنان ،مشکل انتقال شبکه توزیع برق این روستا در کمیته برنامه ریزی استان مطرح و در صورت تصویب نسبت به اجرا و تکمیل این طرح اقدام خواهد شد.

 پنج شنبه 23 خرداد 1398   50  0      


   به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، مهندس سجاد افشار پور معاون بهره وری اقتصادی اوقاف استان در دیدار با معاون برنامه ریزی  و عمرانی فرمانداری کوهبنان با تشریح اقدامات سرمایه گذاری اوقاف در اراضی موقوفات استان گفت: پروژه های اقتصادی اوقاف در اراضی موقوفات با نگرش و توجه به بحث اشتغالزایی در حال انجام است.

    وی با اشاره به اینکه امسال در همه شهرستانهای استان یک پروژه اقتصادی تدوین و تعریف شده است، ادامه داد: در شهرستان کوهبنان یکی از پروژه  مهم سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی  در موقوفه روستای ساوند مورد توجه است که در این راستا  با توجه به فراهم شدن زمینه اجرای  طرح های سرمایه گذاری و اشتغال در این روستا نیاز به حمایت و همکاری مسئولان شهرستان داریم.

   وی اجرایی نشدن طرح  برق رسانی به مزرعه ساوند ،با توجه به فاصله یک کیلومتری  از خطوط انتقال برق را یکی از مشکلات پیش رو دانست و گفت: با رفع این مشکل چند پروژه عمرانی نظیر مزرعه پرورش طیور در دست اقدام قرار خواهد گرفت.

   معاون بهره ورداری اوقاف استان با بیان اینکه پروژه ساوند می تواند نمونه الگوی اقتصاد مقاومتی مناسب و  همسو باسیاستهای توسعه بخش کشاورزی و اشتغال زایی سازمان اوقاف باشد ،تصریح کرد: د ر صورت تکمیل طرح های تدین شده ظرفیت لازم برای اشتغال 50 نفر به صورت مستقیم فراهم خواهد شد.

    مهندس ایزدی معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار ی کوهبنان دراین دیدار ضمن قدر دانی از اقدامات سرمایه گذاری اوقاف در اراضی موقوفات شهرستان به موانع و مشکلات برق رسانی برخی مناطق روستایی کوهبنان  اشاره کرد و گفت: به لحاظ کمیت جمعیت ساکن دائم در برخی مناطق روستایی حل مشکل تامین شبکه برق  7 روستای شهرستان در دست اقدام است.

    وی ضمن اعلام حمایت فرمانداری کوهبنان با پروژه های در دست اقدام اوقاف، افزود: مشکل برق رسانی ساوند در کمیته برنامه ریزی استان مطرح و در صورت تصویب نسبت به اجرا و تکمیل این طرح اقدام خواهد شد.

   گفتنی است: روستای ساوند یک موقوفه کشاورزی با  ۱۰ هکتار زمین کشاورزی حاصل خیز بدون هیچ مستاجر ومتصرف تحت تولیت اداره اوقاف می باشد.

   
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار