• امروز شنبه دوم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تقدیر امام جمعه کرمان از خدمات اوقاف در ساماندهی وضعیت موقوفات

تقدیر امام جمعه کرمان از خدمات اوقاف در ساماندهی وضعیت موقوفات

امام جمعه کرمان با قدردانی از اقدامات اداره اوقاف در ساماندهی وضعیت موقوفات وتعامل با متولیان گفت:گفتمان بین متولیان وقف و اوقاف اقدام مهمی در پیشبرد احیاء و عمران موقوفات به صورت جمعی است.

 دوشنبه 30 اردیبهشت 1398   46  0      


   به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، در نشست هم اندیشی متولیان موقوفات کرمان با اشاره به  فضیلت ماه مبارک رمضان  وقدر دانستن  این ماه، به روایتی ازحضرت  علی (علیه السلام)پرداخت و اظهار داشت: به طور کلی آدمی دو مشکل جدی دارد؛ یکی جهل و جهالت ها و نادانی که با علم برطرف می شود و مشکل بزرگتر آنها غفلت و غافل شدن است .
   
وی  در ادامه سخنان خود با قدردانی از اقدامات مدیر کل اوقاف و کارکنان این مجموعه در ساماندهی وضعیت موقوفات و برگزاری جلسات متعدد با متولیان موقوفات، افزود: گفتمان بین متولیان وقف و اوقاف در جهت رسیدگی به املاک وقفی کار پسندیده و اقدام مهمی در پیشبرد احیاء و عمران موقوفات به صورت جمعی است.
   امام جمعه کرمان با بیان اینکه کسی که وقف می کند آدم زرنگ و تیز هوش بوده و می دانسته چیزی از اموال با خود نمی بردو با اقدامی ماندگار، جاودانگی را پس از مرگ برای خود  قرار داده است.

     حجت الاسلام علیدادی سه نکته سرعت، سلامت و صحت را  از جمله وظایف حوزه کاری متولیان مهم برشمرد و گفت: هر جا متولی این سه ویگی را مورد توجه قرار دهد موقوفه تحت نظرش آباد می شود.

      وی افزود: وقف برا ی واقف گنج بزرگیست و بعداز آن مسئولیت سنگین بر دوش متولی قرار دارد تا سالهای سال بتواند این گنج را مدیریت کند و به نسل بعد از خود تحویل دهد.

      امام جمعه کرمان تصریح کرد: متولی بودن توفیقی است که خداوند برای انسان قرار داده تا بتواند عهده دار وقفی قرار گیرد و ثواب این باقیات و صالحات علاوه بر واقف نصیب او هم خواهد شد.

      وی بااشاره به راه اندازی دفتر متولیان موقوفات در  استان، ابراز امیدواری کرد : خروجی این حرکت برنامه ریزی لازم در پیشبرد وقف و یک هم افزایی و ارزش افزوده مهمی برای موقوفات داشته باشد.

  امام جمعه کرمان در پایان اظهار داشت: تقاضا دارم اوقاف این بستر را فراهم کند تا متولیان همدیگر را بشناسند و هیئت اندیشه ورز تشکیل  و وقف را گسترش دهند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار