• امروز جمعه سوم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت 5 مورد وقف منفعتی طی سال 97 در شهرستان راور

ثبت 5 مورد وقف منفعتی طی سال 97 در شهرستان راور

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان راور بااشاره به ثبت 5 مورد وقف جدیدی طی امسال در راوراقدامات برنامه های عملکردی اداره این شهرستان را در سال 97 تشریح کرد.

 پنج شنبه 23 اسفند 1397   37  0      


   به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، منصور هدایتی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان راور اظهار داشت: از ابتدای امسال 2 مورد وقف جدید با نیت امور  مسجد  و 3باغ کشاورزی درختان مثمر پسته ای وقف امام زاده بی بی معصومه (س) این شهرستان شده است.

    وی افزود:  توسط خیرین نیکوکار تا کنون بیش از یک هزارو ۵۰۰ متر مربع اراضی پسته ای وقف  امام زاده می باشدکه  موقوفات ثبت شده طی دو سال اخیر ثبت شد.

  هدایتی تصریح کرد: عواید فروش محصولات  موقوفه  طبق نیات مشترک وقفنامه ها صرف هزینه های و امور جاری امامزاده  می شود.

   وی گفت: : در شهرستان راور ۱۱ بقعه متبرکه وجود دارد که به عنوان یک مکان فرهنگی مهم در برگزاری برنامه های ملی و مذهبی ایام سال این شهرستان  می باشند.

       هدایتی در همین راستا افزود: از ابتدای امسال در راستای اجرای طرح مودت سازمان اوقاف بیش از ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار از سوی خیران به فعالیت های عمرانی اماکن متبرکه اختصاص یافت.

   وی تصریح کرد: سنگ کاری و گچ کاری ۵۰۰ متر مربع از شبستان و سالن بقعه متبرکه بی بی معصومه ،  سنگ کاری رواق بقعه متبرکه بی بی فاطمه روستای فیض آباد و تکمیل عملیات نصب گنبد فلزی بقعه عابد غریب روستای ده علی بخشی از فعالیت های انجام شده حوزه بقاع با مشارکت خیران شهرستانی بوده است.

     هدایتی افزود: در راستای احیاء موقوفات در آمدزا ،طی اقدامی دیوار و حصار خانه موقوفه حاج شاهی شهرستان مورد مرمت قرار گرفت.

   رئیس اداره اوقاف شهرستان راور گفت: این خانه موقوفه با قدمت یکصدو ۲۰ سال، یکی از قدیمی ترین موقوفات شهرستان می باشد که طبق نیت واقف آن هر ساله مراسم اطعام و روضه خوانی برنامه های محرم در محل موقوفه برگزار می شود.

      وی تصریح کرد: این موقوفه دارای اراضی کشاورزی و سهم آب می باشد که در آمد حاصل شده از عواید این موقوفات صرف اجرای نیت واقف می شود.

   این مسوول در خصوص رسالت اوقاف در حفاظت و صیانت از اراضی وقفی  افزود: سند دار کردن املاک و اراضی موقوفات یکی از اقدامات مهم  اوقاف می باشد، که در همین راستا از ابتدای امسال ۳۸ جلد سند مالکیت برای موقوفات  شهرستان صادر شده است.

    هدایتی  با اشاره به وظیفه اوقاف در اجرای امینانه به نیات واقفین خیراندیش گفت: بیش از ۳۰۵ هزار متر مربع اراضی موقوفه در شهرستان با کاربری کشاورزی ،زراعی و باغی وجود دارد که بسیاری از این املاک قدیمی با قدمت چند صد ساله می باشد و این اداره نسبت به احیاء،  عمران و آبادانی این اراضی اقدامات زیادی تا مرحله بهره برداری و اجرای نیت  انجام داده است .

     وی تصریح کرد: بیشتر اراضی کشاورزی  زمین و باغ پسته ای می باشد که بیشتر نیات آنها با هدف برگزاری مراسم روضه خوانی درایام  محرم وقف می باشند و  هر ساله از محل در آمد این موقوفات مجالس عزاداری و اطعام عزاداران  برگزار می شود.

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار