• امروز شنبه دوم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

همایش رهروان یاس نبوی در امامزاده علی سیرجان برگزارشد

همایش رهروان یاس نبوی در امامزاده علی سیرجان برگزارشد

با حضور دانش آموزان مدارس دخترانه شهر سیرجان همایش رهروان یاس نبوی در آستان مقدس امامزاده علی(ع) برگزار شد.

 جمعه 19 بهمن 1397   70  0      


   به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان،در راستای اجرای برنامه های سوگواره یاس نبوی ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور دانش آموزان مدارس دخترانه سطح شهرسیرجان همایش" رهروان یاس نبوی"  در آستان مقدس امامزاده علی (ع) برگزارشد.

    حجت الاسلام والمسلمین سعید شهابی مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی شهرستان سیرجان در  این همایش اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) الگویی برای همسر، مادری الگو برای فرزندان و بانویی اسوه برای زنان جامعه و الگویی برای دختران و خانواده ها است .

  وی گفت: سخن گفتن از فاطمه فراتر از اندیشه بشرى است، بنابراین باید شناخت او را در کلمات خدا و رسولش یافت و اگر معانى در قالب آن الفاظ بیان می شود به منزله تنزیل حقیقت بلند پایه اوست .

    حجت الاسلام شهابی افزد: یکی از ابعاد کرامتی حضرت زهرا (س) عبادات آن حضرت است که عبادت فاطمه از لحاظ کمیّت تا بدان حد گسترده است که در لحظه لحظه زندگی او حضور و ظهور دارد .

   وی در ادامه گفت: یکی دیگر از ابعاد شخصیّت اجتماعی فاطمه زهرا(س) انفاق و ایثار اوست، داستان بخشیدن غذا و طعام خود در عین نیازمندی به مسکین و یتیم و اسیر در مدت سه شب پی در پی، در سورۀ دهر (انسان) آمده است .

 

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار