• امروز شنبه دوم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

.

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی  استان کرمان  برگزارشد

مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی استان کرمان برگزارشد

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب با حضور مسئولان استانی و کارکنان اوقاف در پارک مادر شهر کرمان افتتاح شد.

 پنج شنبه 11 بهمن 1397   121  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان ،نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله  انقلاب اسلامی استان کرمان  عصر امروز پنجشنبه 11 بهمن ماه به صورت رسمی توسط استاندار و با حضور مقامات عالی استان افتتاح شد .

 بنا بر اعلام این گزارش استاندار کرمان، نمایندگان مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ،فرمانده نیروی انتظامی ،مدیر کل وجمعی از کارکنان اوقاف استان و اصحاب رسانه  در حاشیه این افتتاحیه از غرفه اداره اوقاف استان بازدید داشتند.

 گفتنی است نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در استان کرمان در فضایی به وسعت 8 هزار مترمربع  در پارک مادر برگزار ‌شده و اداره کل اوقاف استان نیز در این نمایشگاه 3 غرفه نمایشگاهی از دست اوردهای فرهنگی،اجرایی و عمرانی در حوزه  موقوفات و اماکن متبرکه استان را به معرض نمایش می گذارد.

این نمایشگاه تا 18 بهمن ماه  از 9 صبح تا 8 شب  جهت بازدید علاقه مندان  و بازدید کنندگان دائر می باشد.

حجت الاسلام اسماعیل تدینی مدیر کل اوقاف استان در حاشیه این افتتاحیه گفت: این نمایشگاه تنها گوشه ای از گزارش عملکرد دستگاه های اجرای استان در 40 سال گذشته انقلاب اسلامی می باشد.

وی با اشاره به  دست آوردهاو خدمات اوقاف طی  چند سال گذشته در استان اظهار داشت:  حدود 8 هزار موقوفه با 80 هزار رقبه در کرمان این استان را  یکی از استانهای شاخص به لحاظ کمیت موقوفات در کشور مطرح می کند که یک سند افتخار برای مردم این  استان است .

 مدیرکل اوقاف کرمان  با بیان اینکه بسیاری از املاک وقف  در دوران قبل از انقلاب دستخوش تجاوز و تصرف قرار گرفتند که به برکت انقلاب اسلامی و فتوای تاریخی  امام (ره) مبنی به اینکه اراضی وقفی باید  به حالت وقفی خود بازگردند و عمل به وقف شوند ، افزود: سازمان اوقاف تا کنون اقدامات مهمی را در جهت تثبیت اراضی وقفی و احیای موقوفات در جهت عمل امینانه به نیات واقفین انجام داده و در استان نیز با همکاری دستگاه های اجرایی وضعیت اراضی موقوفات در حال تثبیت مالکیت می باشند.

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار