• امروز یک شنبه بیست و ششم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مراسم بزرگداشت روز پرستار در بیمارستان موقوفه ارجمند برگزارشد

مراسم بزرگداشت روز پرستار در بیمارستان موقوفه ارجمند برگزارشد

همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س) ،مراسم بزرگدا شت روز پرستار با حضور مدیر کل اوقاف کرمان در بیمارستان موقوفه ارجمند برگزارشد.

 شنبه 22 دی 1397   187  0      


    به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، بمناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و گرامیداشت روز پرستار با حضور مدیر کل اوقاف استان  از پرستاران نمونه بیمارستان موقوفه ارجمندتجلیل شد. 

    حجت الاسلام اسماعیل تدینی، مدیر کل اوقاف استان در این مراسم ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) ، روز پرستار را فرصتی مناسب برای تجلیل از خدمات و زحمات پرستاران عنوان کرد و گفت: پرستاری پیش از وظیفه خود یک روحیه ایثار و فداکاری در راه درمانو سلامتی  بیمار می باشد

    وی  با اشاره به اینکه پرستاران باید الگوی  خود را مقام حضرت زینب (س)به عنوان یک  پرستار نمونه در تاریخ اسلام قرا دهند، به  گوشه ای از ویژگی ها و صفات ارزشمندآن حضرت پرداخت و گفت: حضرت زینب (س)  تمام کارها را خدایی و الهی می دید و برای همین درباره کربلا فرمود «ما رأیت الا جمیلا» لذا اولین ویژگی آن است انسان خدایی فکر کند تا خدا کمکش کند.

      حجت الاسلام تدینی  با بیان اینکه  اگر خدایی فکر نکنید و حرکت نکنید سختی کار دو چندان و گره در گره می شود؛ افزود: در کربلا زینب سلام الله علیها ورق را برگرداند و با آن رشادت ها، پیروزی معنوی را رقم زد و الا خون های ریخته شده هدر می رفت و برای همین امروز ما سر سفره حضرت زینب نشستیم .

     وی ویژگی بعدی را صبوری عنوان کرد و گفت: وقتی در بیمارستان یک درگیری صورت می گیرد آن که واقعاً مریض و بی تاب است عصبانیت او طبیعی است اما در برابر آن سختی پرستار باید صبوری نشان دهد.

   مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان خاطرنشان کرد: پرستاریِ حضرت زینب سلام الله علیها از دین خدا و نهضت و انقلاب آن حضرت را بالا برد زیرا ایشان پرستار امامِ خود و پرستار انقلاب{کربلا} و دین و بعد از آن پرستار بچه های حاضر در کربلا بود.

    حجت الاسلام تدینی  بر مهربانی پزشکان و پرستاران با بیماران  تأکید کرد وگفت: کسانی که نمی توانند مهربان باشند نباید در این شغل بمانند، زیرا  پرستاری ایثار و فداکاری می خواهد لذا خود را در کلیشه زمان نبینید و بیش از وظیفه و توان باید ایثارگری داشته باشید.

   وی با اشاره به موقوفه بودن این بیمارستان ، خدماتی که  به بیماران نیازمند ارائه می شود را مورد توجه قرار داد و گفت : اگر این روحیه خیر خواهی  در جامعه  نهادینه شود بسیار خوب است اما اگر منیت در کار باشد مشکلات روز به روز بیشتر می شود .

    در ادامه این مراسم از چند تن از پرستاران نمونه بیمارستان با اهداء لوح سپاس ،تجلیل به عمل آمد.

 

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار