• امروز یک شنبه بیست و ششم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

رفع تصرف5 هزار متر مربع اراضی موقوفه در رفسنجان

رفع تصرف5 هزار متر مربع اراضی موقوفه در رفسنجان

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رفسنجان از رفع تصرف 5 هزار متر مربع اراضی موقوفه این شهرستان از دست زمین خواران خبر داد.

 سه شنبه 18 دی 1397   64  0      


   به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، حجت الاسلام محمود یوسفی سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه رفسنجان با اشاره به اقدامات اخیر این اداره در بازپس گیری اراضی وقفی اظهار داشت: به همت و پیگیری واحد حقوقی این اداره طی اقدامی  اراضی موقوفات کربلایی محمد علی و آقا جانی که توسط زمین خواران مورد حصار کشی قرار گرفته بود ؛ بازپس گیری شد.

   وی افزود: زمین خواران که به صورت عدوانی نسبت به حصار کشی و تصرف 5 هزار متر مربع از  زمین های دو موقوفه اقدام کرده بودند ، طی هماهنگی با مراجع قضایی و نظامی  اراضی حصارکشی شده تصرفی مورد تخریب قرار گرفت.

  حجت الاسلام یوسفی با اشاره به اینکه ثواب  حفظ، صیانت و جلوگیری از تعرض به موقوفات کمتر از اجر وقف نیست گفت: تعداد ۴۵ موقوفه متصرفی و ۵۳ غیر متصرفی و در مجموع ۹۸ موقوفه در شهرستان رفسنجان وجود دارد.
   سرپرست  اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رفسنجان  بابیان  اینکه بیش از نیمی از وقفیات حوزه سلامت کشور در رفسنجان وجود دارد، تصریح کرد: حدود ۷۰ درصد رفسنجان جزو موقوفات است که نشانگر این موضوع است مردم رفسنجان مردم دینداری بوده و هستند

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار