• امروز یک شنبه بیست و ششم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

طرح جامع عمرانی  در 3 بقعه متبرکه ماهان اجرا می شود

طرح جامع عمرانی در 3 بقعه متبرکه ماهان اجرا می شود

سرپرست دفتر نمایندگی اوقاف ماهان با اشاره به اجرای 3 طرح جامع عمرانی حوزه اماکن متبرکه این شهر گفت: تهیه و تصویب طرح های جامع عمرانی اماکن متبرکه یکی از اولویت های اصلی فعالیت اوقاف است.

 دوشنبه 17 دی 1397   205  0      


   به گزارش روابط عمومی اداره کل  اوقاف و امور خیریه استان کرمان ، جلسه بررسی تهیه طرح جامع امام زادگان بی بی سکینه خاتون، بی بی حبیبه خاتون و امام زاده عبدالله محی اباد با حضور شهردارو امام جمعه محی اباد، و مشاورین  برگزار شد.

   حمید مرتضوی سرپرست دفتر نمایندگی اوقاف ماهان در این جلسه اظهار داشت: با توجه به تاکیدات و مطالبات مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌ فرهنگی، برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها باید به سمتی باشد تا از این فضاهای معنوی و تربیتی در اصلاح جامعه و ایجاد آرامش بیشتر در بین خانواده‌ها استفاده کنیم .

   وی اجرای  فعالیت های عمرانی و برنامه های مختلف فرهنگی در امامزادگان را  گامی در جهت تبدیل بقاع متبرکه  به قطب فرهنگی دانست وافزود:  برای ایجاد قطب فرهنگی در امامزادگان باید همدلی و همزبانی  بدون هیچ کار موازی کار صورت گیرد .

  مرتضوی با اشاره به  جزئیات  شجره نامه این اما کن متبرکه گفت:  در مورد شجره نامه امامزاده عبدالله و بی بی سیده سکینه خاتون، نصب این بزرگواران باهفت واسطه به امام حسن(ع) می رسد و خواهری دارند که با یک سید حسینی ازدواج کرده و به راین نقل مکان کردند و الان بقعه ایشان در روستای (کرچ) راین مشهور به بی بی منصوره است و اسم شریف ایشان ( ملیکه خاتون) می باشد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار