• امروز یک شنبه بیست و ششم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اطلاع رسانی از خدمات بیمارستانهای موقوفه کرمان در  اولویت برنامه های اوقاف

اطلاع رسانی از خدمات بیمارستانهای موقوفه کرمان در اولویت برنامه های اوقاف

مسئول روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به اینکه تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف از جمله وظایف اداره اوقاف در آگاهی جامعه می باشد، گفت: اطلاع رسانی از خدمات بیمارستان های موقوفه مهم و ضروریست.

 یک شنبه 16 دی 1397   164  0      

    به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، روح الله رستمی مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف استان  صبح امروز در دیدار با حسین صفریان قائم مقام موقوفه نوریه کرمان اظهار داشت: تبلیغ  و ترویج سنت حسنه وقف از جمله وظایف روابط عمومی اداره  اوقاف در آگاهی جامعه نسبت به خدمات وقف در جامعه  می باشد.
   وی  افزود: یکی از مهمترین تبلیغات  اثر گذار در حوزه  معرفی موقوفات به افکار عمومی ،اطلاع رسانی از خدمات موقوفات به جامعه می باشد که در این راستا اطلاع رسانی از خدمات ارزنده بیمارستان های  موقوفه استان با توجه به خدماتی که به جامعه ارائه می دهند مهم و ضروریست.
  رستمی گفت: با اطلاع رسانی از خدمات بیمارستان های خیریه  بسیاری از پزشکان و خیران راغب می شوند که در سهیم شدن به خدمات رایگان به بیماران نیازمند ورود پیدا کنند و خود این حرکت بهترین تبلیغ برای امور خیرخواهانه  می باشد .
   وی ادامه داد: اداره کل اوقاف در راستای ترویج سنت حسنه وقف درکمک به نیازهای روز جامعه همواره  مشاوره های لازم را به واقفان گرانقدر ارائه می دهد تا نیات جدید به سمت نیازهای روز جامعه بخصوص بحث درمان و سلامت  هدایت  شود که در همین راستا  طی چندین سال گذشته موقوفات مهمی در بحث خدمات درمان به نیازمند در استان به ثبت رسیده است.
     حسین صفریان قائم مقام موقوفه نوریه ضمن قدر انی از خدمات اوقاف در بحث ترویج خدمات وقف به جامعه افزود: بیمارستان موقوفه نوریه پس از 60 سال امروزه دوباره احیاء شده که با توجه به گسترش بخش های درمانی بیمارستان ، احیاء این  موقوفه و نوع خدمتی که ارائه می دهد از اهمیت زیادی  برخوردارست.
    وی افزود: این بیمارستان یکی از قدیمی ترین بیمارستانهای استان و کشور است  وبا توجه به قدمت بنای مو قوفه که دارای  ارزش تاریخی و میراثی می باشد  تا کنون هزینه های زیادی برای راه اندازی بخش های مختلف درمانی انجام شده و در حال حاضر برای 230 نفر اشتغالزایی لازم در این بیمارستان  فراهم شده است .
    صفریان با اشاره به  اقدامات اجرایی در احیاء اراضی کشاورزی موقوفه  در شهرستانهای رفسنجان و انار گفت: با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر ضرورت توجه به استفاده از سیستم های آبیاری نوین در اراضی کشاورزی مورد توجه قرار گرفت و بیش از 130 هکتار از باغات پسته به سیستم آبیاری قطره ای مجهز شده و همچنین با  اقداماتی صورت گرفته  نسبت به تغییر الگوی کشت محصولات زراعی  با نیاز آبی کم ،  بیش از 8 هکتار از اراضی موقوفه  زیر کشت زعفران قرار گرفت که می تواند الگوی خوب و سود آوری قابل توجهی را داشته باشد.
   وی با اشاره به اینکه آبادانی موقوفات می تواند در حل بسیاری از مشکلات پیش روی این مرکز درمانی راهگشا باشد، افزود: با ارائه خدمات در مانی در بخش اعصاب و روان در دو سال گذشته به طب اسلامی پرداخته ایم که مورد استقبال مردم قرار گرفته و در آینده نزدیک راه اندازی  بخش های توریست درمانی را نیز در مجموعه در دست اقدام داریم.
  قائم مقام موقوفه نوریه تصریح کرد:  تا کنون خدمات رایگان و تخفیف های قابل توجهی نسبت به  هزینه بیماران نیازمند در این مرکز  ارائه داده شده است که کمک به بیماران بی بضاعت بخشی از اهداف نیات این بیمارستان و جزو نیات موقوفه نیز می باشد .

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار