• امروز جمعه دوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

فراخوان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۲۵۰ برنامه همزمان با  دهه وقف در کرمان  اجرا می شود

۲۵۰ برنامه همزمان با دهه وقف در کرمان اجرا می شود

مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان کرمان با تشریح برنامه های دهه وقف گفت: بیش از 250 برنامه توسط این اداره همزمان با ایام دهه وقف در حوزه فعالیتهای اوقاف در استان اجرا می شود.

 دوشنبه 14 آبان 1397   67  0      


 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان ،نشست خبری حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل تدینی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اصحاب رسانه پیرامون برنامه های دهه وقف  در کرمان برگزارشد.  

وی با اشاره به اینکه دهه وقف امسال از 15 آبانماه شروع و تا 25 آبانماه ادامه خواهد داشت ،افزود : تلاش کرده ایم که 250 برنامه را در دهه وقف در استان در قالب برنامه های فرهنگی ، صنفی و دیداری داشته باشیم،

    تدینی با بیان اینکه این ایام بهترین فرصت است تا خدمات و برکات وقف در جامعه  ترویج داده شود گفت:  نباید به موضوع وقف به عنوان مسئله ای اداری نگاه نشود چراکه این امر موجب می شود  وقف محصور شود .
 
 وی با بیان این مطلب که خدمات رسانی در مساجد، تکایا، 250 بقعه استان، بیمارستان ها و درمانگاه و 450 مدرسه در مکان های وقفی انجام می شود و این امر نشان از خدمات رسانی گسترده وقف است، اظهار کرد: 85 هزار مستأجر در استان و همچنین تعدادی از خیابان ها، پارک ها، اراضی اداری، نهادها و غیره از برکات وقف استفاده می کنند لذا با همه این خدمات رویکرد ما یک رویکرد مساعدتی است و با دید اقتصادی به مسئله نگاه نمی کنیم.
 
   حجت الاسلام تدینی با اشاره به اینکه وقف مشارکتی موجب ترویج وقف همگانی می شود، خاطرنشان کرد: قدم اول را مردم در جهت وقف بر می دارند و سود آن را نیز خود مردم می برند بنابراین ما معتقد هستیم در اجرای عدالت اجتماعی این وقف است که می تواند اثرگذار باشد.
 
وی با بیان این مطلب که استان کرمان استانی تاریخی و مذهبی است و در سال جاری 135 ملک وقفی داشته ایم، اظهار کرد: سیستم اوقاف یک سیستم برنامه محور است و اینطور نیست که یک مدیرکل که آمد برنامه های قبلی نادیده گرفته شود.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به اینکه 189 برنامه در سال گذشته بسته شده و مدیرکل اوقاف استان ملزم به اجرای این برنامه ها است،افزود : در حال حاضر تلاش بر این است که پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانیم و فعلا بنا نداریم که پروژه جدیدی را شروع کنیم لذا اولویت کار، تکمیل کردن پروژ های نیمه تمام است.
 
   وی تصریح کرد: برپایی ایستگاه همه واقف باشیم، برگزاری نشست های صنفی تخصصی، همایش یاوران وقف، تبلیغات و اطلاع رسانی و ایجاد وقف های جدید از جمله مهم ترین برنامه های دهه وقف است که در سطح استان برگزار می شود.
 

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار