• امروز جمعه ششم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اربعین زیارت قبور ائمه معصومین  را هویت می بخشد/پیش بینی عبور 100 هزار زائرپاکستانی  از کرمان

اربعین زیارت قبور ائمه معصومین را هویت می بخشد/پیش بینی عبور 100 هزار زائرپاکستانی از کرمان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با بیان اینکه گردهمایی اربعین بزرگترین تبلیغ جهانی در شناخت هویت ائمه معصومین (علیهم السلام) می باشد، تصریح کرد: استان کرمان باید بهترین میزبانی و خدمات را به زائران خارجی اربعین ارئه دهد.

 پنج شنبه 19 مهر 1397   277  0      


 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف  و امور خیریه استان کرمان ،حجت الاسلام اسماعیل تدینی در نشست برنامه های اربعین این  اداره افزود: استان کرمان دربحث خدمات به زائرین خارجی که جهت حضور درمراسم اربعین از مسیرمواصلاتی  این   استان عبور می کنندبه عنوان استان معین سیستان و بلوچستان می باشد که در همین راستا این اداره نسبت به راه اندازی موکبی در مسیر کاروان  این زائران در شهر سیرجان  اقدام خواهد کرد.
    وی افزود: اربعین بزرگترین تبلیغ در شناخت هویت ائمه معصومین علیهم السلام می باشد و این حرکت و گرد همایی عظیم در سطح جهان قبور مطهر این بزرگواران را هویت می بخشد.

     تدینی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود اربعین امسال  قریب به یکصد هزار زائر پاکستانی از استان کرمان عبور  کنند ،تصریح کرد: منش و میهمان نوازی ما در برخورد با این زائران که رنج  سفر طولانی را بر دوش می کشند باید آرامش خاطری برای آنان باشد و پیش از هر اقدام خدماتی باید احترام زوار امام حسین (ع) حفظ شود.

    وی با توجه به استقرار موکب اوقاف در ورودی شهر سیرجان بر ارائه بهترین خدمات میزبانی ،اسکان،پذیرایی از زائران تاکید کرد و گفت: باید یک بسیج همگانی  در میزبانی با همکاری و حضور مردم و مسئولین شهرستان صورت گیرد.

    حجت الاسلام سید صادق طباطبایی با بیان آخرین اقدامات صورت گرفته جهت استقرار موکب اوقاف در این شهرستان گفت:  طی جلسات متعدد با امام جمعه محترم و نهاد هاو مسئولین شهرستان با  در نظر گرفتن مکان  اسکان زائران توسط ستاداربعین شهرستان در ورودی شهر مکانی با وسعت 2500 متر مربع آماده و توسط شهرداری محوطه پارکینگ برای اتوبوس های زائرین تسطیح گردید و مکان زائر سرا با وسعت 1200 متر مربع سالن مسقف و سرپوشیده جهت اسکان شبانه  از زائرین پاکستانی مهیا گردید.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار