• امروز دوشنبه نوزدهم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

فراخوان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

کمک یک میلیاردی خیرین زرندی به عملیات عمرانی  امامزاده عبدالله /بر گزاری مراسم پیاده روی اربعین در امامزادگان زرند

کمک یک میلیاردی خیرین زرندی به عملیات عمرانی امامزاده عبدالله /بر گزاری مراسم پیاده روی اربعین در امامزادگان زرند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زرند گفت: در راستای اجرای طرح مودت بیش از یک میلیارد ریال اعتبار توسط خیرین زرندی به روند عملیات عمرانی امامزاده عبدالله (ع) این شهرستان اختصاص یافت.

 پنج شنبه 19 مهر 1397   48  0      


   به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، حجت الاسلام ابوالقاسم قادری اظهار کرد: آستان مبارک 16 امامزاده و بقعه متبرکه در شهرستان زرند وجود دارد که به عنوان قطب برنامه های فرهنگی و مذهبی و مورد توجه مردم می باشند.

   وی افزود: یکی از اقدامات و توجه مهم سازمان اوقاف بحث عمران و آبادانی اماکن متبرکه و عملیات ساخت و ساز در این اماکن می باشد که علاوه بر اختصاص اعتباراتی در قالب وام نسبت به جذب خیرین در کمک به عملیات اجرایی تاکید شده است.

قادری گفت : طرح مودت یکی از طرح های موفق چندین سال گذشته سازمان می باشد که در راستای اجرای این طرح  روند عملیات عمرانی در اماکن متبرکه با مساعدت و همکاری خیرین انجام می شود که در همین راستا از ابتدای امسال مبلغ یک میلیارد ریال اعتبار از سوی خیرین شهرستان به فعالیتهای عمرانی در امامزاده عبدالله (ع) اختصاص یافت .

 وی افزود: بیش از 3500 متر مربع از صحن باب العباس  امامزاده پس از قطعه بندی مورد عملیات کف سازی و موزائیک قرار گرفت که همه اعتبارات و خرید مصالح  آن با همکاری 35 خیر شهرستان در دست اقدام و تکمیل قرار گرفت.

 قادری همچنین با اشاره تکمیل عملیات کاشی کاری 3 رواق امامزاده گفت: عملیات اجرایی در 3 رواق دیگر نیز با مشارکت خیرین در دست اقدام می باشد.

   رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زرند با  اذعان اینکه آستان امامزاده عبدالله  (ع) معروف به امامزاده خواجه ابو رضا  یکی از امامزادگان شاخص شهرستان می باشد  که هر ساله برنامه های عزاداری ایام ماه محرم و صفر در این مکان  مورد توجه مردم و هیئت های مذهبی قرار داردگفت:  امسال با حضور بیش از 10 هزار نفر مراسم عزاداری روز عاشورا درآستان  امامزاده برگزار شد.

   وی با اشاره به برنامه های اربعین حسینی در امامزاده گفت: همایش پیاده روی اربعین طبق سنت هر ساله با عنوان پیاده روی  حرم تا حرم از محل امامزاده حمزه به سمت امامزاده عبدالله برگزار می شود و در ادامه با حضور هیئت های عزاداری مراسم عزداری اربعین در امامزاده برگزار و در پایان عزاداران میهمان  سفره نذر ی امامزاده خواهند بود.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر