• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

فراخوان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مدیر کل اوقاف کرمان :موازی کاری نهادهای فرهنگی مانع پیشبرد اهداف قرآنی است

مدیر کل اوقاف کرمان :موازی کاری نهادهای فرهنگی مانع پیشبرد اهداف قرآنی است

مدیر کل اوقاف کرمان با بیان اینکه یکی از چالش های اساسی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی، وجود موازی‌کاری‌ها و پراکندگی برنامه‌های مشابه است افزود: مانع رسیدن به اهداف قرآنی جزیره ای عمل کردن دستگاه های فرهنگی در کشور است.

 چهارشنبه 17 مرداد 1397   125  0      

 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان ،مراسم اختتامیه  و تجلیل از نفرات برتر سی و ششمین دوره مسابقات قرآن ،نماز و  عترت دانش آموزی استان کرمان  صبح امروز (17 مرداد ماه) با حضور مدیران کل ادارات اوقاف و آموزش و پرورش برگزارشد.

   حجت الاسلام اسماعیل تدینی در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات تمامی دست اندرکاران برگزاری این مسابقات، خواستار همکاری و مشارکت  همه دستگاه های فرهنگی در برگزاری مشترک مسابقات قرآنی استان  شد.

     وی با بیان اینکه   یکی از چالش های اساسی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی، وجود موازی‌کاری‌ها و پراکندگی برنامه‌های مشابه است ؛به مفاد نامه اخیر ریاست محترم سازمان اوقاف  و امور خیریه  به مقام معظم رهبری مبنی بر جزیره ای عمل کردن در حوزه قرآن کریم  در کشوراشاره کرد  و گفت:در این نامه  مشکلات موجود عرصه های فعالیت های قرآنی کشور به دلیل وجود موازی‌کاری‌های متعدد، بیان شده وبه عدم دستیابی فرمایشات ایشان مبنی بر تربیت 10 تا 15 میلیون حافظ قرآنی درکشور  اشاره شده است.

    مدیر کل اوقاف کرمان  با اشاره به اینکه مشکل امروز جامعه ما دوری و عمل نکردن به قرآن است.تصریح کرد: قهرمانان واقعی جامعه کسانی هستند  که در مسیر قرآن حرکت می کنند و با قرآن انس دارند .

    تدینی  افزود:  سازمان اوقاف باافتخار و بدون هیچ چشم داشتی در راستای اجرای فرامین رهبری علاوه بر برگزاری هر ساله مسابقات قرآن کریم تا  سطوح بین المللی با حضور بیش از 80 کشور جهان طبق اهداف بلند مدت  قرآنی خود اقدام به برگزاری مشترک مسابقات قرآنی با ارگانها و نهاد های مرتبط همچون وزارت ارشاد اسلامی در بحث برگزاری آزمون طرح حفظ قرآن کریم اقدام کرده است که در سال گذشته بیش از 8هزار نفر در استان در این آزمون شرکت کردند.

     وی گفت:اقدام دیگر سازمان اوقاف در بحث مسابقات قرآنی ،برگزاری مشترک رقابتهای رده شکوفه ها با همکاری آموزش و پرورش می باشد که امسال سی و ششمین دوره این مسابقات برگزار شد و شاهد کسب  شش سهمیه  این مسابقات توسط دانش آموزان استان در کشور بودیم .

     مدیر کل اوقاف کرمان به کمبود موقوفات قرآنی در استان اشاره و بر لزوم توجه واقفان و خیرین نیک اندیش به سمت وقف بااهداف فعالیت های قرآنی تاکید کرد.

   وی با اشاره به حدیثی  از حضرت علی (ع) خطاب به دانش آموزان گفت: آن حضرت در بحث اهمیت قرآن می فرمایند: قرآن را یار بگیرید که بهترین گفتار است ودر آن تامل کنیدکه بهار قلب ها ست.

    مدیر کل اوقاف استان کرمان اظهار کرد: اگر بخواهیم جامعه اسلامی بر مدار قرآن و اهل بیت (ع)  داشته باشیم باید در هر خانواده ایرانی یک نفر درگیر مسائل قرآنی و به حفظ آن مشغول باشد واین هدف جزء خواستن نیست و این خواستن در درجه اول باید از خانواده شروع شود.

   در ادامه این مراسم از 350 نفر برگزیده این مسابقات با اهدا لوح تجلیل شد./

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر