• امروز پنج شنبه بیست و چهارم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

فراخوان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت مالکیت 90 درصد موقوفات شهرستانهای بافت ، رابر و ارزوئیه

ثبت مالکیت 90 درصد موقوفات شهرستانهای بافت ، رابر و ارزوئیه

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بافت با اشاره به روند تثبیت مالکیت اراضی موقوفات 3 شهرستان زیر نظر این اداره گفت: تا کنون بیش از 90 درصد از موقوفات شهرستانهای بافت ، رابر و ارزوئیه ثبت مالکیت شدند.

 چهارشنبه 20 تیر 1397   36  0      


 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان،مهدی شریف طی گفت و گویی در خصوص آخرین اقدامات اجرایی حوزه موقوفات این شهرستان  اظهار داشت: یکی از برنامه های مهمی که طی چند سال گذشته توسط سازمان اوقاف در سراسر کشور برای جلوگیری از موقوفه خواری اجرا شده طرح تثبیت موقوفات با همکاری ادارات ثبت اسناد ، منابع طبیعی ، میراث فرهنگی ، بنیاد مسکن و راه و شهر سازی بوده که توانسته تا حد زیادی از سوء استفاده برخی افراد که چشم طمع به موقوفات و رقبات اماکن مذهبی داشته اند بکاهد .

    وی افزود:  با همکاری نهادهای مذبور و اطلاع رسانی های مستمر نسبت به تثبیت اکثر موقوفات شد بطوریکه تاکنون بیش از 90 درصد از موقوفات و اماکن مذهبی دارای سند مالکیت تک برگ شده است و در حال حاضر در مالکیت اوقاف قرار دارند .

 شریف بیان داشت: در شهرستانهای بافت ، رابر و ارزوئیه تا کنون مجموعا بیش از 100 موقوفه بزرگ با نیات متفاوت در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه به ثبت رسیده که از این تعداد 64 موقوفه مربوط به بافت ، 27 مورد مربوط به رابر و 9 مورد مربوط به  شهرستانهای ارزوئیه می باشد .

   وی خاطر نشان کرد : بزرگترین موقوفه حوزه این اداره موقوفه سالارالدین ابوجعفر معروف به ربع رشیدی است که شامل 6 دانگ اراضی و املاک ارزوئیه می باشد . که سعی داریم با همکاری ثبت اسناد و مراجع قضایی نسبت به احیای این موقوفه عظیم در این شهرستان اقدام کنیم .

    سرپرست اداره اوقاف شهرستان های بافت تصریح کرد : به غیر از موقوفه ربع رشیدی کلیه موقوقات تحت مدیریت این اداره که بعضا به صورت مشاع از کل یک روستا یا بخش می باشند همگی در تملک اوقاف قرار دارند و بر اساس قوانین و مقررات سازمان اوقاف به اجاره اشخاص واگذار و درآمد حاصله از آنها صرف اجرای نیت واقفین گرانقدر می شود .

   وی افزود : بخش مهم و بزرگی از اراضی و موقوفات در اجاره نهادهای دولتی می باشد که با تعاملی که با ادارات مربوطه و فرمانداری ها بعمل آمده در حال رایزنی برای وصول مطالبات معوقه آنها هستیم که می تواند گام مؤثری در جهت عمران و آبادی موقوفات تلقی شود .

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار