• امروز پنج شنبه بیست و چهارم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

فراخوان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حمایت  کمیسیون اقتصادی مجلس از اقدامات  اقتصادی  حوزه موقوفات کرمان

حمایت کمیسیون اقتصادی مجلس از اقدامات اقتصادی حوزه موقوفات کرمان

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعلام حمایت از طرح های اقتصادی موقوفات کرمان گفت: موقوفات زیادی از نظر ظرفیتهای اقتصادی در کرمان وجود دارد که می توان با فعالیت بیشتر آنها را به بهره وری اقتصادی برسانیم.

 چهارشنبه 20 تیر 1397   107  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان ،دکتر محمد رضا پور ابراهیمی نماینده محترم مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی در دیداری با مدیر کل اوقاف و امور خیریه کرمان احیاء و مرمت  آبگرم غدیر،باغ فتح آباد، خانه حاج آقا علی را به عنوان نمونه ای از پروژه های سرمایه گذاری موفق  اوقاف در کرمان ذکر کرد.
وی  اهمیت موضوع  وقف در اقتصاد کشوررا مهم بیان کرد و  گفت: موقوفات زیادی از نظر ظرفیتهای اقتصادی در کرمان وجود دارد که می توان با فعالیت بیشتر آنها را به بهره وری اقتصادی برسانیم.

پور ابراهیمی افزود: امروزه در کشور ملاک و ذهنیت  عمومی از وقف، ملک مخروبه و یا باغ در حال خشک شدن قرار گرفته در صورتی که در بیشتر کشور های جهان مراکزی وجود دارد که برپایه صندوق های وقفی اداره می شوند

   وی  ادامه داد: اگر وقف بدرستی تبیین و اهداف آن اجرا شود ظرفیتهای اقتصادی خیلی عظیمی می توان در تولید سرمایه ایجاد کرد.
  
  نماینده مردم کرمان ضمن حمایت از طرح های اقتصادی اوقاف استان تصریح کرد:  با آباد کردن موقوفات می توان  دیدگاه مردم را نسبت به موضوع وقف  تغییر دادو  در جهت ترویج  بیش از پیش این سنت حسنه در جامعه اقدام کرد.

 

 

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار