• امروز پنج شنبه بیست و چهارم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

فراخوان

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت1396 موقوفه پس از انقلاب اسلامی در کرمان

ثبت1396 موقوفه پس از انقلاب اسلامی در کرمان

معاون ثبتی و حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون به همت واقفین خیراندیش 1396 موقوفه در کرمان ثبت شده است.

 سه شنبه 24 بهمن 1396   96  0      


   به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، علی مهر آسا ضمن گرامی داشت سی و نهمین بهار پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در خصوص اقدامات معاونت ثبتی و حقوقی اداره کل اوقاف استان افزود: حراست و حفاظت از حریم اراضی وقف و  کوتاه کردن دست متصرفین از املاک وقفی واز جمله اهداف این  معاونت می باشد.

    وی افزود: با توجه به اسناد موجود در سامانه جامع موقوفات کشور ،در استان کرمان 7 هزار موقوفه متصرفی و غیر متصرفی وجود دارد که بر این اساس بیش از 71 هزار رقبه ثبت شده است.

   مهر آسا اظهار داشت:بسياري از موقوفات در طول زمان متصرفین و سودجويان قرار گرفت که پس از پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي ايران، وظيفه شرعي مسئولان و دست‏اندرکاران موقوفات ايجاب مي‏کرد براي بازیابيِ موقوفات تدابير قانوني لازم را بينديشند. از اين‏رو، کارهاي مؤثري براي شناسايي و بازگرداندن موقوفات از دست‏رفته در استان تا کنون انجام شده است.

 وی به سندار شدن بیش از 6 هزار رقبه استان طی سال جاری اشاره کرد و گفت:از ابتدای امسال بیش از 153هزار برگ سند از پرونده های موقوفات اسکن و در سامانه جامع بارگزاری شده است .

معاون ثبتی و حقوقی اوقاف استان افزود: در راستای تعیین و تکلیف پرونده های حقوقی مورد دعاوی در محاکم قضایی استان از ابتدای امسال احکام 130 پرونده مورد بررسی و برخی نیز در انتظار حکم قطعی می باشد

 وی اظهارکرد: با توجه به اینکه بخشی از  اراضی و پلاک های ثبتی محدوده خدمات شهری استان ،مربوط به اراضی موقوفات می باشند لازم و ضروریست قبل از هر گونه خرید و فروش ملک، مالکان نسبت به وضعیت ملک خود به نمایندگی ها و مراکز ادارات اوقاف مراجعه کرده و از وضعیت ملک خود آگاهی لازم را کسب نمایند.

     این مسئول افزود: در شهرستان کرمان بیش از ۸۰۰ موقوفه داریم که بعضی از آنها مشاع و بعضی شش دانگ وقف می باشند و همین امر می طلبد که مردم  از وضعیت ملک خود  اطلاعات کافی داشته باشندتا مورد سوء استفاده سود جویان قرار نگیرند

    مهر آساگفت: ساختار موقوفات شهر کرمان به لحاظ گستردگی به دو ناحیه یک و ناحیه دو تقسیم شده است و خریداران ملک برای آگاهی از وضعیت ملک خریداری شده می توانند به این دو اداره مراجعه کرده و از وضعیت ملک خود اطلاع کسب کنند

 

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار