کد خبر : 352404

تاریخ درج خبر : سه شنبه 11 آذر 1399
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کرمان
• اهدا 7 دستگاه تنفسی به بیمارستان های استان کرمان
مدیر کل اوقاف استان کرمان از اهداء هفت دستگاه تنفسی بالغ بر ارزش350میلیون تومان به بیمارستان های استان کرمان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان حجت‌الاسلام علی جلالی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان صبح امروز در آیین رونمایی 7دستگاه تنفسی از محل عواید موقوفات استان جهت اهدا به بیمارستان‌ها، گفت: امروز کشور درگیر ویروس منحوس کرونا بوده و شرایط سختی بر مردم کشور در حوزه‌های مختلف ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از همان روز اول برای کمک‌رسانی به مردم و دست‌اندرکاران خط مقدم کرونا تلاش‌های زیادی کرده است، گفت: شرکت در امور خیریه از رسالت‌های اداره کل اوقاف استان است.
وی با بیان اینکه کمک به کادر درمان مهم ترین وظیفه مسئولان در استان بوده، گفت: بیش ازپنج هزار بسته به عنوان میان وعده غذایی در دومرحله بین کادر درمان از اول شیوع ویروس کرونا  در بیمارستان های استان توزیع شده است.
حجت الاسلام جلالی بیان داشت: با همکاری سازمان تبلیغات اعزام روحانیون جهادی به مراکز درمانی جهت کمک رسانی را از دیگر فعالیت  های اوقاف در استان دانست.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به اینکه از همان ابتدا کارگاه‌های تولید ماسک در تعدادی از بقاع متبرکه و امامزادگان استان راه‌اندازی شد، افزود: تولید ماسک و توزیع بین نیازمندان و مردم از فعالیت های اوقاف استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا، محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه تجلیل از کادر درمان را در برنامه داریم که در اولین فرصت انجام می‌شود، گفت: 7دستگاه‌  تنفسی از موقوفات بالغ بر350میلیون تومان به بیمارستان های استان هدیه داده شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان عنوان کرد: از این تعداد شش دستگاه به بیمارستان افضلی‌پور و یک دستگاه به بیمارستان سیدالشهدای شهر کرمان اهدا شده است