کد خبر : 347381

تاریخ درج خبر : سه شنبه 25 شهریور 1399
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کرمان
• تهیه و توزیع بیش از 3 هزار سبد غذایی در استان کرمان
در دهه اول محرم امسال بیش از 3 هزار سبد غذایی، 15 هزار اقلام بهداشتی ، 30 هزار پرس غذای گرم در قالب طرح شمیم حسینی بین نیازمندان استان توزیع شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان حجت الاسلام والمسلمین علی جلالی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از اجرای طرح شمیم حسینی در استان کرمان خبر داد و افزود: طرح شمیم حسینی در بقاع متبرکه استان کرمان از سوی ادارات اوقاف و با حمایت مشارکت های مردمی برگزار شد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گفت: بالغ بر3هزار سبد غذایی به ارزش5میلیارد ریال از محل موقوفات و بقاع متبرکه در قالب طرح شمیم حسینی در دهه اول محرم، تهیه و میان نیازمندان توزیع شد.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط برگزار کنندگان برنامه های عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام، بیان داشت: بالغ بر14هزار و 700 عدد ماسک و مواد ضدعفونی به اعتباری بالغ بر270 میلیون ریال به هیات های مذهبی تحویل گردید.
حجت الاسلام والمسلمین جلالی تصریح کرد: 30هزار و هفتصد پرس غذای گرم به ارزش 3میلیارد ریال بین نیازمندان توزیع شد. 
وی ضمن تقدیر از حضور پررنگ خیرین ، تصریح کرد: تهیه و توزیع 700سبدغذایی به ارزش 5میلیارد ریال توسط خیرین استان کرمان در بین نیازمندان، از اقدامات موثر این طرح بود.
مدیر کل اوقاف استان، خرید 8هزار قلم بهداشتی با اعتباری بالغ بر290 میلیون ریال از اقدامات دیگر خیرین برشمرد و افزود: پایه و اساس طرح شمیم حسینی، حمایت از نیازمندان بود که با لطف خداوند متعال و همیاری خیرین به بهترین نحو محقق شد.
وی افزود: اوقاف و امور خیریه بنا به توصیه رهبر معظم انقلاب، با عنوان خیزش عمومی برای کمک به افراد آسیب دیده از بیماری کرونا در قالب رزمایش ضیافت همدلی و شمیم حسینی، بسته های غذایی و بهداشتی را تهیه و توزیع کرد که الحمدالله این اداره کل توانسته است از محل موقوفات و خیرین گام های بزرگی را بردارد.
حجت‌الاسلام ‌والمسلمین جلالی با اشاره به اینکه از محل عواید نیات واقفین مرتبط، موجب شد اقشار مختلف جامعه از سفره اطعام اباعبدالله‌الحسین (ع) بهره‌مند شوند، گفت: اجرای طرح مزبور از طریق مراکز افق باعث گسترش تکریم امامزادگان عظیم‌الشان، مساجد و هیئات مذهبی شده است.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه کرمان تاکید کرد: توزیع بسته‌های غذایی در راستای رزمایش مواسات و همدلی بوده است که امیدواریم با کمک خیرین، و نیز مردم عزیز به نیازمندان نیز ادامه داشته باشد.
وی گفت: هر چند شیوع ویروس کرونا مشکلات زیادی را در جامعه ایجاد کرده، اما ما شاهد کمک‌های مطلوبی به محرومان هستیم.
حجت الاسلام والمسلیمن جلالی با اشاره به این که وقف میراث بسیار ارزشمندی بوده که با مرور زمان فراموش نمی شود و نیازمندان جامعه از توفیقات آن بهره مند می شوند، بیان کرد:  امیدواریم این فرهنگ بیش از پیش در جامعه گسترش یابد.