کد خبر : 335626

تاریخ درج خبر : دوشنبه 30 دی 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کرمان
• ارسال محموله کمک‌های اوقاف کرمان به سیل زدگان سیستان و بلوچستان
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از ارسال محموله کمک‌های این اداره به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان خبر داد

   به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان ، حجت الاسلام علی جلالی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به رخداد سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان و حساسیت ساماندهی و کمک رسانی به مناطق سیل زده این استان گفت: از محل در آمد موقوفات و کمک‌های متولیان موقوفات استان محموله‌ای شامل ۱۵ هزار بسته آب معدنی برای مناطق سیل زده ارسال شد .

   وی افزود: مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال وجه نقد از محل نیات موقوفات منطبق استان به منظور کمک به تامین و خرید مواد غذایی و خوراکی مردم سیل زده در اختیار اداره کل اوقاف وامور خیریه سیستان و بلوچستان قرار گرفت .

     حجت الاسلام جلالی با اشاره به کمک‌های این اداره در رخداد سیل فروردین ماه امسال در خوزستان گفت: از محل در آمد موقوفات استان بیش از ۳ میلیارد ریال کمک نقدی و غیر نقدی به مناطق سیل  زده این استان اختصاص داده شد .

    مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان افزود: تمام فعالیت و اقدامات اوقاف در راستای اجرای نیات واقفین خیراندیش و از محل در آمد حاصل شده ازموقوفات صورت می‌گیرد .

   وی تصریح کرد: استان کرمان از لحاظ کمیت موقوفات جزو استان‌های شاخص در سطح کشور مطرح است وموقوفات این استان بیشتر مربوط به برنامه‌های عزاداریست و منابع اختصاص یافته به مناطق سیل زده کشور از محل نیات موقوفات منطبق و کمک‌های متولیان و خیران تامین شده است .