کد خبر : 330038

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 17 مهر 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کرمان
• طی روز گذشته صورت گرفت: اطعام شش هزار زائراربعین در موکب اوقاف ماهان
رییس ادره اوقاف و امور خیریه ماهان از اطعام بیش از 6 هزار زائر ایرانی وخارجی اربعین در موکب این شهر خبر داد.


   
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان  ، حمید مرتضوی رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهر ماهان گفت : موکب خدمتگزاران حسینی توسط این اداره در ۴۰ کیلومتری جاده کرمان-بم جهت پذیرایی از زائران داخلی و خارجی اربعین حسینی راه اندازی شده است .
  
وی افزود: کلیه خدمات اسکان، پذیرایی شامل میوه، خرما، چای صلواتی، اطعام وخدمات پزشکی به زائران در این موکب رایگان ارائه داده می شود .
   مرتضوی گفت: با توجه به ارسال آمارو اطلاعات زائران داخلی و پاکستانی توسط موکب داران استان سیستان و بلوچستان و بم با آمادگی خادمین روز گذشته بیش از شش هزار وعده غذای گرم پخت و در بین زائران توزیع شد.
   
وی با بیان اینکه غذاهای پخت شده توسط آشپزهای مجرب متناسب با ذائقه زائران پاکستانی با بهترین کیفیت طبخ می شود، افزود: 2تن و 500 هزار کیلو گرم برنج، 20 هزاربطری آب معدنی و همچنین بیش از 350 کیلوگرم گوشت مرغ به آشپزخانه این موکب از سوی اداره کل اوقاف اختصاص یافت.
   
رییس اداره اوقاف ماهان با اشاره به فعالیت بیش ازیکصد خادم افتخاری به صورت شبانه روزی در موکب ماهان گفت: با همکاری دستگاه های مرتبط ایستگاه آتش نشانی، نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی ، اوراژنس و پزشک معالج در کنار موکب مستقر شده و برای جبران مشکل فاضلاب و سیستم سپتیک بیش از 250 میلیون ریال از سوی این اداره اختصاص یافت.