کد خبر : 314825

تاریخ درج خبر : دوشنبه 24 دی 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کرمان
• تکمیل پروژه خدماتی امام زاده ابوالبشائر هاشم راین با تخصیص اعتبارت سازمانی اوقاف
سرپرست دفتر نمایندگی اوقاف و امور خیریه راین گفت: با تخصیص اعتبارات سازمانی اوقاف مراحل پایانی ساخت پروژه امام زاده ابوالبشائر هاشم (ع) این شهر تکمیل می شود.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان ،مهندس سجاد افشار پور معاون بهره وری اقتصادی اوقاف استان در بازدید از پروژه چند منظور خدماتی، فرهنگی و رفاهی امام زاده ابوالبشائر هاشم  (شیر خدا) راین از نزدیک روند آخرین اقدامات عمرانی و مشکلات موجود در پیشرفت ساخت این مجتمع را مورد بررسی قرار داد.

  به گفته مهدی ابراهیمی سرپرست دفترنمایندگی اوقاف و امور خیریه راین ساخت  پروژه عمرانی چند منظوره حرم مطهر امامزاده از  سال 1389 با زیربنای 1200 متر مربع آغاز شد و در حال حاضر این پروژه 80 درصد پیشرفت فیزیکی در عملیات ساخت دارد.

   وی افزود: این پروژه در سه طبقه شامل: آشپزخانه با زیر بنای ۲۰۰ متر مربع همراه با سالن سلف وسرویس ،پاساژ همراه با ۱۲ باب مغازه تجاری ، ۴ کلاس درس برای آموزش ترویج و حفظ قرآن کریم،یک سالن برای انجام امور مراسم ها و همایشها به ظرفیت ۱۰۰ نفر و سوئیت اقامتی طراحی شده است که در نوع خود یکی از بزرگترین طرحهای شهر راین بشمار می رود.
     ابراهیمی  اعتبارات اختصاص یافته به این طرح را تا کنون بالغ بر 8 میلیارد ریال ریال اعلام کرد و گفت: این اعتبارات از محل درآمد های امام زاده و کمک مساعدت های دولتی و سازمانی اوقاف  در قالب وام  تامین شده است.

   وی تصریح کرد: :هدف از ایجاد این پروژه در جهت خدمات به زائران و مجاوران بقعه مترکه و امور فرهنگی  می باشد و در حال حاضر سرویس بهداشتی و آشپزخانه این مجتمع تکمیل و در دست  بهره برداری قرار دارد.

  ابراهیمی افزود: تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل سایر بخش های این مجتمع از سوی اداره کل اوقاف استان دردست بررسی می باشد.