کد خبر : 314821

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 19 دی 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کرمان
• طرح مهر تندرستی در کرمان اجرا می شود/وجود 11 موقوفه درمانی در استان
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه کرمان از اجرای طرح مهر تندرستی و کمک به بیماران نیازمند در موقوفات درمانی این استان خبر داد.

    به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان ،حجت الاسلام رضا حدادی سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اظهار داشت: همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (سلام الله علیها )و روز پرستار، طرح مهر تندرستی در جهت معرفی خدمات وقف در حوزه سلامت در کرمان اجرا می شود.

     وی افزود:  هدف از برگزاری این طرح در راستای  اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین خیراندش مرتبط با حوزه سلامت و معرفی خدمات مراکز موقوفه درمانی استان می باشد که در همین راستا طی مراسمی روز شنبه 22 دی ماه همزمان با بزرگداشت روز پرستار از پرستاران نمونه بیمارستان موقوفه ارجمند تقدیر می شود.

      حجت الاسلام حدادی با اشاره به خدمات  برخی از بیمارستانهای موقوفه استان به بیماران صعب العلاج و بی بضاعت در بخش دارو و درمان گفت:  دراستان کرمان 11مرکز درمانی و بیمارستانی موقوفه داریم که بخشی از خدمات این مراکز ارائه تسهیلات و خدمات رایگان به بیماران نیازمند می باشد.

    وی خاطرنشان کرد: همزمان با روز پرستار نیزایستگاه سلامت  به صورت رایگان در برخی  از مراکز درمانی موقوفه استان راه اندازی می شود.

       سرپرست معاونت فرهنگی اوقاف استان با اشاره به اینکه تا کنون با تبلیغات اثر گذار ترویج سنت حسنه وقف موقوفاتی در استان در بخش سلامت ثبت شده است، تصریح کرد: می طلبد خیران در جهت گسترش مشکلات درمانی بخصوص تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی ،موقوفاتی را ثبت نمایندتا بخشی از دغدغه های بیماران صعب العلاج به واسطه این حرکت ماندگار کاسته شود.