کد خبر : 314756

تاریخ درج خبر : سه شنبه 18 دی 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان کرمان
• رفع تصرف5 هزار متر مربع اراضی موقوفه در رفسنجان
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رفسنجان از رفع تصرف 5 هزار متر مربع اراضی موقوفه این شهرستان از دست زمین خواران خبر داد.


   به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، حجت الاسلام محمود یوسفی سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه رفسنجان با اشاره به اقدامات اخیر این اداره در بازپس گیری اراضی وقفی اظهار داشت: به همت و پیگیری واحد حقوقی این اداره طی اقدامی  اراضی موقوفات کربلایی محمد علی و آقا جانی که توسط زمین خواران مورد حصار کشی قرار گرفته بود ؛ بازپس گیری شد.

   وی افزود: زمین خواران که به صورت عدوانی نسبت به حصار کشی و تصرف 5 هزار متر مربع از  زمین های دو موقوفه اقدام کرده بودند ، طی هماهنگی با مراجع قضایی و نظامی  اراضی حصارکشی شده تصرفی مورد تخریب قرار گرفت.

  حجت الاسلام یوسفی با اشاره به اینکه ثواب  حفظ، صیانت و جلوگیری از تعرض به موقوفات کمتر از اجر وقف نیست گفت: تعداد ۴۵ موقوفه متصرفی و ۵۳ غیر متصرفی و در مجموع ۹۸ موقوفه در شهرستان رفسنجان وجود دارد.
   سرپرست  اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رفسنجان  بابیان  اینکه بیش از نیمی از وقفیات حوزه سلامت کشور در رفسنجان وجود دارد، تصریح کرد: حدود ۷۰ درصد رفسنجان جزو موقوفات است که نشانگر این موضوع است مردم رفسنجان مردم دینداری بوده و هستند