استان کرمان
پنجمین آزمون سراسری طرح تربیت حافظان قرآن با حضور 10 هزار شرکت کننده در 22 نقطه استان کرمان برگزارشد.
پنج شنبه 28 بهمن 1395    
بازدید: 98

    به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان ،حجت الاسلام سید رضا فاطمی  معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به برگزاری پنجمین آزمون سراسری طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: این آزمون امروز(۲۸ بهمن)به طور همزمان در 22 نقطه استان برگزار شد. 

وی افزود: از ۱۳ هزار ثبت نام کننده حدود ۱۰ هزار و ۷۰۰ نفر برای شرکت در آزمون اعلام آمادگی کرده بودند و امروز در ۱۱ رشته« حفظ جزء 30، جزء 30 و جزء یک، جزء 30 و جزء یک و جزء 2، 5 جزء، 10 جزء، 15 جزء، 20 جزء و حفظ کل و حفظ موضوعی» رقابت کردند که سعی داریم نتایج را قبل از سال جدید اعلام کنیم.

حجت الاسلام فاطمی با اشاره به صدور گواهینامه و اعطای جایزه به کسانی که بیش از ۷۰ درصد امتیاز این آزمون را کسب کنند؛ گفت: آن دسته از افرادی که محفوظات آنان بیش از ۵ جزء باشد و این امتیاز را نیز کسب کرده باشند، پس از برگزاری یک دوره آموزشی در مرکز استان، در آزمون کتبی و شفاهی شرکت و در صورت کسب ۷۰ امتیاز، به دوره آموزشی در قم اعزام می شوند.

 

وی ادامه داد: مدت دروه آموزشی قم یک هفته و تحت نظر اساتید مجرب خواهد بود و پس از آن، گواهینامه مربی گری صادر و از آنان به عنوان مربی استفاده می شود.

 

معاون اداره کل اوقاف استان کرمان افزود: آزمون امروز در شهرهای: شهداد، بردسیر، جیرفت، راور، کوهبنان، سیرجان، ماهان، کرمان، رفسنجان، بافت، زرند، انار، راین، بم، کهنوج، ریگان و شهربابک برگزار شد.